סימילאק, כאן בשבילכם

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img
לעמוד ראשי שמות לתינוקות >

התנ"ך הוא ספר נצחי ונערץ המהווה מקור השראה לדורות רבים בכל רחבי העולם ובכל הדתות.

שמות המגיעות מספר התנ"ך טעונות משמעות, היסטוריה ורוחניות, השמות הלל הועברו מדור לדור ועדיין נפוצים כבחירות שמות לתינוקות גם בימים אלו. עבור הורים לעתיד, בחירת שם היא החלטה מכרעת. זה לא רק עניין של צליל, אלא מורשת, סיפור וערכים שהשם נושא עמו.

בין אם אתם מחפשים שם המשקף עוצמה, מידה טובה, תקווה או הקרבה, התנ"ך מציע אוצר של אפשרויות לשקול.

האבות:

הסיפורים על שלושת אבות העם היהודי בני משפחותיהם תופסים את רוב ספר בראשית. על פי המסופר, בתור אבותיהם של עם ישראל נשבע ה' וכרת עמם ברית להיטיב לבניהם לדורי דורות קדימה.

אברהם – מקור השם אברהם הוא בתנ"ך, אברהם הוא דמות מקראית מספר בראשית. הוא הצטווה על ידי אלוהים לעזוב את מולדתו ולהגיע לארץ כנען. אברהם מתואר במקורות כדמות רוחנית, שהפליאו בשבחה

יצחק – מקור השם יצחק הוא מספר בראשית. יצחק היה אחד משלושת האבות, בנם של אברהם ושרה, שמעולם לא עזב את ארץ ישראל. יצחק מצטייר במקורות כאדם נעים הליכות ורגוע, אשר עסק בעבודת אדמה ורעיית צאן. השם יצחק מתקשר עם מסורת, אהבת הארץ והאדמה.

יעקב – מקור השם יעקב מצוי בתורה, יעקב היה דמות מקראית, אחד משלושת האבות, בנם של יצחק ורבקה ואחיו התאום של עשיו. את שמו קיבל בזכות העובדה, שבעת לידתם אחז בעקב רגלו של אחיו.

12 שבטי ישראל:

הפאזל המרכיב את עם ישראל. לכל שבט היה אופי וייחוד משלו.

למעט בנימין, שמקבל את שמו מיעקב ללא הסבר, ומנשה ואפרים שמקבלים את שמם מיוסף, כל הבנים מקבלים את שמותיהם מאמם ומשמעות השם מוסברת במקרא.

דן –  דן היה שמו של אחד מבניו של יעקב אבינו, שנקרא כך, כיוון שאמו בלהה אמרה, שאלוהים דן אותה. שבט דן הוא אחד השבטים הגדולים, מתוך 12 השבטים המוזכרים בתנ"ך. דן הוא גם שם של נחל וקיבוץ בצפון הארץ. לכן, בחירת שם זה, מצביעה על הורים המחוברים לסיפורי המקרא, וכן לנופי הארץ

בנימין –   שבט בנימין הוא אחד מ-12 השבטים של עם ישראל, נצר לאם הרביעית, רחל. המלך שאול הוא נצר לשבט בנימין וכמובן גם בנו יונתן. זהו שבט קטן יחסית, אבל שהשפעתו על ההיסטוריה מהותית ואנשיו היו ידועים באומץ לבם ובמיומנותם האגדית בחץ וקשת.

ראובן –  ראובן היה בנו של יעקב אבינו. מקור השם הוא בצירוף המילים: ראו-בן, ולכן הענקת שם זה מצביעה על הודיית ההורים, לאחר ציפייה והמתנה לבן זכר

יהודה – יהודה היה בנם של יעקב ולאה, ועל שמו נקראים היום כל בני ישראל – יהודים מלשון יהודה. מקור המילה עצמה נמצא בשורש ה.ו.ד.ה, והוא נקרא כך, כי אמו הודתה לאלוהים על לידתו. יהודה מתואר בסיפורי המקרא כדמות דומיננטית, מרתקת ובעלת השפעה

מלכים ומנהיגים:

בתנ"ך מובאות דוגמאות רבות למנהיגים דגולים אשר עיצבו וחיזקו את עם ישראל לצד מנהיגים אשר השפיעו לרעה. התנ"ך מעולם לא צייר את מנהיגי ישראל כאנשים מושלמים אלא כאנשים בשר ודם אשר למרות הטעויות ידעו להתעלות. השפעתם של מנהיגי ישראל היתה עצומה ומנהיג טוב יכל להוביל את העם במדבר 40 שנה או להצילו מיד אויב

דוד – ד היה מלך ישראל, אשר תפס מקום נרחב מאוד במסורת היהודית, בשל היותו גיבור בקרב מול גוליית. כמו כן, הוא מתואר בתורה כ"נעים זמירות", ומכאן מתקשר שמו של דוד גם לשירה ופיוטים.

יותם –  יותם היה מלך יהודה, בנו של המלך עוזיהו. לפי המקורות, מצטייר יותם כאדם צנוע במיוחד, שלמרות ירושת הכתר מאביו, נותר כאחד האדם. כמו כן, סוגלו ליותם גם תכונות מיסטיות רבות, ויש שהאמינו ביכולתו להביא לתיקון מלא עבור כל עם ישראל.

עומרי – עומרי היה שמו של אחד ממלכי ישראל, בתקופה שתוארה בסימן של פיוס ושלום עם ממלכת יהודה. שם זה מתקשר עם מלוכה, אצילות ומסורת.

ברק – ברק היה מנהיג צבאי דגול, שהיה יד ימינה של דבורה הנביאה. כמו כן, זהו שמה של תופעת טבע מרהיבה. השם ברק מתקשר עם אור ושמחה, וכמו כן גם עם עוצמה ומנהיגות.

שמות מלאכים:

המלאכים הם יצורים שמימיים המופיעים בתנ"ך בעיקר כנושאי מסר מאלוהים. המלאכים נחשבים בכל הדתות והתרבויות כמקור התפעלות וכבוד ושמות המלאכים מתקשרים לרוחניות וטוהר

גבריאל – השם גבריאל מורכב מצמד המילים גברי ו-אל, כלומר דמותו של אלוהים כבן אנוש. השם גבריאל מופיע במקורות, כשם של אחד ממלאכי השרת. גבריאל מוצג בסיפורי המקרא כדמות שוחרת שלום וצדק. לכן, שם זה הוא בעל משמעות רוחנית חזקה, והוא מתקשר לאנשי שלום וצדק.

מיכאל – מקור השם מיכאל מגיע מהתנ"ך. מיכאל הוא שמו של מלאך, המוזכר שלוש פעמים בספר דניאל. השם מיכאל מתקשר לדמות עדינה וחיובית, שהוריו רואים בו כמלאך, שאלוהים שלח אליהם.

בחירת שם לתינוק החדש היא מתנה הכוללת זהות, מורשת והשתקפות של התקוות שלכם לעתיד שלהם. שמות מקראיים נושאים עימם היסטוריה עשירה של סיפורים, מוסר השכל ומשמעויות שעמדו במבחן הזמן. שמות אלו לא רק מקשרים את ילדכם לסיפורים עתיקים של אמונה, אומץ ומידות טובות אלא גם מספקים להם בסיס  ערכי.