כאן. בשבילכם. סימילאק

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img
לעמוד ראשי שמות לתינוקות >

היופי שבמספרים: פירוש שמות על פי נומרולוגיה

האם יש משמעות מיסטית למספרים? האם מספר יכול לשנות את חיינו, ללמד אותנו על עצמנו ולהשפיע על גורלנו? יש מי שלא מאמינים כי משהו מזה יכול להיות אמיתי, בעוד אחרים הקדישו לחקר הנושא את חייהם. קוראים לזה "נומרולוגיה" – תורת המספרים, ובבואנו לבחור שם לתינוק או תינוקת שעומדים להגיע, זה עוד נושא שאנו יכולים לבחור להיחשף אליו.

נומרולוגים מאמינים כי בהצמדת ערך מספרי לכל אות, וחיבור האותיות בשם פרטי – מצוי תוכן רב שיכול להשפיע על מי שייקרא בשם זה. פירוש שמות על פי נומרולוגיה, עובד על פי אינדקס של תכונות שמיוחסות לכל מספר שמתקבל בחיבור הספרות, מ-1 ועד 9. הספרות שהאותיות מקבלות הן מ-1 ל-א', ועד 22 ל-ת'.

לדוגמא: השם "איילת", בהמרת האותיות למספרים יוצא בעל ערך מספרי של 55, ספרות שנמשיך לחבר (5+5) עד שנגיע ל-10, ומשם ל-1(1+0). לעומת זאת, השם "נועם", יקבל את הערך של 53, שהופך ל-8 (5+3).

Numerology

ומה יכולים ללמד אותנו הספרות שמתקבלות בסופו של דבר? הנה רשימה שמתארת את ערכו של כל ערך נומרולוגי מ-1 ועד 9. היא יכולה להיות שימושית עבור מי שמתעניין בפירוש שמות לפי נומרולוגיה, ועבור הסקפטים – לספק עוד קצת חומר למחשבה:

1. הספרה 1 מסמנת ראשוניות, נמרצות, שאפתנות, שאיפה למצוינות. אנשים אלה לא נותנים לחברה להכתיב להם שום דבר, הם שואפים להגיע אל מטרותיהם בכוחות עצמם, הם אמיצים ומתפקדים מצוין במצבי חירום.

2. כישורים חברתיים, נאמנות, שקט ונועם. יכולת להגיע לתוצאות במשא ומתן. בני זוג אוהבים וחמים, אך לעיתים חסרי בטחון – חשוב להם להרגיש אהובים בחזרה.

3. יכולות ריכוז, עקשנות ושתלטנות לצד כישורים חברתיים לא רעים. אנשים נעימי הליכות, בעלי אופי נוח, שיכולים להסתדר עם מגוון רב של אנשים.

4. לוחמי צדק, מקריבים למען החלשים, אידיאליסטיים. חרוצים, חדורי מוטיבציה ונמרצים מאוד. בעלי ערך נומרולוגי זה ידועים במחשבה על הפרט הכי קטן, הם יסודיים בעבודתם ואין בכוונתם להמשיך אל עבר "הדבר הבא" מבלי שסגרו את כל הקצוות בדבר הקודם.

5. חובבי חופש. אוהבים שינויים מתמידים, יעדיפו תמיד לטייל ולנדוד כמה שיותר על פני ביקור בנקודה אחת. הם נוטים להתלהב מהר ובאותה מידה גם להתקרר, הם חובבי הרפתקאות בנפשם ואינם מוצאים את מקומם במסגרות.

6. אמיצי לב. הערך הנומרולוגי 6 מביא עמו מוסריות יוצאת דופן ורגישות יוצאת מן הכלל לסביבה. בעלי ערך נומרולוגי זה מצטיינים כמתווכים ניטרליים בין שני צדדים שונים ולכן לרוב עוזרים בפיוס וגישור בין חברים.

7. אוהבי שלום, שונאי ויכוחים ומצדם כל ויכוח חייב להסתיים בהקדם האפשרי. בעלי נטייה טבעית לעולם הרוח והמיסטיקה ואף נוטים לחלום בהקיץ, לפנטז ולהיסחף אל הפנטזיות של עצמם אך יחד עם זאת הם יודעים להיות רציניים, שואפים לשלמות, סקפטיים מטבעם ומאוד ביקורתיים כלפי עצמם וכלפי הסובבים אותם.

8. הספרה 8 מצביעה בעיקר על הצלחה חומרית מה שמסביר את תכונת השאפתנות וההישגיות הבולטות אצל אנשים אלו. הם אנשים בעלי כושר ארגון גבוה במיוחד ויכולת ההתמודדות שלהם עם קשיים ומשברים גבוהה.

9. טיפוסים נחושים, בעלי כושר מנהיגות ואומץ רב ובעלי נטייה להנהיג אחריהם קהל גדול ולהיות מאוד משכנעים בדרכם. רבים ממנהיגי ומנהיגות המהפכות הגדולות בהיסטוריה הם בעלי שמות עם הערך הנומרולוגי 9.