סימילאק, כאן בשבילכם

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img
לעמוד ראשי שמות לתינוקות >

כולנו אוהבים את הטבע. אצל חלקנו זה מתבטא בטיולים ארוכים בנופי הארץ והעולם, אצל אחרים זה מתבטא בלצפות בשקיעה בים או בזריחה בהרים. חלקנו אוהבים את הטבע עד כדי כך, שאנחנו רוצים לקבל ממנו השראה לשם לתינוק החדש ולחבר אותו לעולם הנפלא הזה. שמות אלו מעניקים משמעות סמלית ויופי ויזואלי.

מאגר השמות לתינוקות של סימילאק מכיל שמות נפוצים ופופולריים לבנים מעולם הטבע העשיר, לפי קטגוריות: ים ומים, עצים, הרים. מוזמנים להתרשם מהרשימה הבאה:

שמות לבנים – ים ומים

אחת הקטגוריות הפופולאריות ביותר בשמות בנים מהטבע. הורים רבים אוהבים את הים, את הגלים והשמש המסמלים חופש, הנאה ושפע. המגוון כאן הוא אדיר וניתן למצוא שמות פופולאריים כמו אלמוג או דן לצד שמות יותר אקזוטיים כמו קאי.

אפיק – המילה אפיק מתארת מסלול, דרך או שביל, אשר לעיתים זורמים בתוכו מים. השם אפיק מצביע על הגעה למטרה, על הדרך אליה, ועל הטוב והשמחה בכל אלו. מים מקושרים לחיים, לשפע ולזרימה.

בארי: כיוון שהשם בארי מורכב מהמילים: הבאר-שלי, מיוחסות לו תכונות של עושר, שפע וחיים, אותן תכונות המיוחסות למים. זהו שם חיובי, מסורתי ושורשי. בשנה האחרונה קיבל השם משמעות נוספת לאומית.

דן: דן היה אחד מ12 השבטים בתנ"ך. בנוסף, דן הוא גם שם של נחל וקיבוץ בצפון הארץ.

פלג – פלג הוא ערוץ נחל או זרם מים קטן. לשם זה ישנה משמעות של חיים, זרימה וחיוביות.

קאי – קאי היא מילה עם קשר עמוק לים, דרך התרבות האסייאתית – ביפנית משמעות המילה היא "ים" / "אוקיינוס". גם בשפות אחרות, למשל השפה ההוואית (הוואי), משמעות המילה היא "ים".

שמות לבנים – עצים

העצים תמיד היו סמל של עוצמה, צמיחה וחיבור לאדמה. שורשיהם חדרו עמוק, לא רק לתוך הקרקע, אלא גם לתוך התרבות האנושית, ויצרו אמנות, אגדות ואפילו שמות לילדינו בין אם זו העמידות והחוזק שבשם אלון או ארז או הקסם האקזוטי שבשם דוריאן, שמות לבנים המקבלים השראה מעצים מציעים תערובת ייחודית של טבע ונוסטלגיה.

אורן – אורן הוא זן של עץ, המופיע כבר בסיפורי התנ"ך. עץ האורן נפוץ מאוד בארץ ישראל ובמזרח התיכון בכלל, ובטבע קיימים מעל 70 סוגים שונים של עצי אורן. הבחירה בשם אורן מצביעה על אהבה לארץ ושורשיות עמוקה.

דולב – הדולב הוא זן של עץ הצומח בארץ ישראל, על גדות נחלים, והוא מניב פירות אגוזיים. הדולב מוזכר כבר בתלמוד הירושלמי. השם דולב ניתן לבנים ובנות גם יחד, והוא מצביע על אהבת הארץ, שורשיות, עוצמה וצמיחה.

דוריאן –  עץ הדוריאן האקזוטי גדל במזרח אסיה ונושא פירות יפים. יש מדינות בהן הוא נקרא "מלך הפירות".

שמות לבנים – הרים

הרים תמיד סימלו מלכותיות, עמידות והתעלות. פלאי טבע אלו, עם פסגותיהם המתנשאות ונופיהם המרהיבים הם לא רק מעצבים את כדור הארץ אלא גם את דמיונם של אלו המביטים בהם. אין זה מפתיע שהורים לעתיד נמשכים לשמות המקבלים השראה מהרים בישראל.

תבור – התבור הוא איזור בגליל התחתון המוזכר בספר תהילים ושנקרא בשמו עד היום. המילה "תבור" מתייחסת לשלושה: הר תבור, שבראשו כנסיה חשובה; כפר תבור שנמצא למרגלותיו ונחל תבור שזורם בתחתית ההר עד לירדן. ירוק, משגשג, מלא מים וחיים – התבור הוא פנינה בנוף הישראלי.

נבו – לשם נבו ישנה משמעות יהודית עמוקה. בתנ"ך, נבו היה שמו של ההר עליו טיפס משה כדי להשקיף על ארץ ישראל. השם נבו מיוחד מאוד ומתקשר עם יהדות, מסורת, אדמה ואהבת הארץ.