סימילאק, כאן בשבילכם

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img

חשיבות חיזוק מערכת החיסון של תינוקכם

השנה הראשונה בחייו תעמיד למבחן את מערכת החיסון שלו. כך תגנו עליו

זה מתחיל בתקופת ההיריון וממשיך ביתר שאת אחרי הלידה ואל תוך שנת חייו הראשונה של הילד – הצורך להגן עליו בכל מחיר. הצורך הזה, כדאי שתדעו, ילווה אתכם כל החיים.

אם בתקופת ההיריון, מוגן העובר על ידי מערכת החיסון של האם, הרי שאחרי הלידה ואל תוך השנה הראשונה של חייו, נחשף התינוק שלכם לסביבה, שעלולה להביא איתה מחלות מדבקות, לעיתים חוזרות ונשנות.

אין דבר שלא תעשו כדי להגן על תינוקכם; כל דבר שתקנו עבורו ייבדק תחת תו התקן המחמיר ביותר, כל דבר שיכנס הביתה יורתח, יכובס וייבדק בשבע עיניים. במקביל, מערכת החיסון שלו תמשיך להתפתח גם אחרי הלידה, כשהוא נושא איתו מאגר של נוגדנים שקיבל מאמו. אתם תמשיכו לשטוף במים רותחים את המוצץ שיפגוש את המדרכה ותרחיקו אותו מכל קרוב משפחה מצונן, הכל כדי להגן עליו ממחלות מדבקות.

אבל החיים נמשכים, חופשת הלידה תסתיים ואת הדבר היקר לכם ביותר תפקידו בידי מטפלת או במסגרת של משפחתון, פעוטון או גן. אז גם תתחיל הבעיה האמתית – חיידקים של ילדים אחרים ומחלות שעלולות שיביאו לימים קשים בריאותית לו ולהפסד ימי עבודה לכם.

איך מתגוננים ומצמצמים את סיכויי ההידבקות?

החשיפה הגדולה של התינוק, בתקופה קצרה, לווירוסים ולחיידקים, מייצרת עומס רב על המערכת החיסונית הנבנית אצלו. היא עובדת בצורה אינטנסיבית ומשפיעה גם על התנהגות הילד – הוא מותש, ישן ואוכל באופן לא סדיר ובאופן טבעי, גם המערכת החיסונית המותשת שלו הופכת חשופה יותר להידבקויות חוזרות בנזלת, שיעול, דלקות גרון או אוזניים או שלשולים והקאות.

הבשורה היא שניתן לצמצם את סכנת ההידבקות של ילדכם.

ראשית, צרו מערכת יחסים עם המטפלת או הגננת של הילד ובקשו ממנה להקפיד על מספר אמצעים בסיסיים – לא להכניס ילד חולה לגן, להקפיד על היגיינה בסיסית בסביבת התינוקות וסביבת מזון נקיה עם הפרדה, ככל שניתן, של כלי אוכל ובקבוקים של התינוק.

שנית, עשו הכל מצדכם – חסנו אותו בזמן, הפרידו אותו מאחים, קרובי משפחה

רוצה קופון שווה במיוחד לסימילאק גולד? לחצי כאן

תרומתו של המזון למערכת החיסונית

בשורה נוספת, ולא פחות חשובה, היא שניתן לתרום למערכת החיסון של התינוק, בעזרת תזונה מתאימה, שמסייעת להתפתחות חיידקים ידידותיים. חלב אם, התזונה המיטבית לתינוק, מכיל אוליגוסכרידים פרהביוטיים הנקראים HMO. רכיבים אלה מסייעים לשגשוג החיידקים הידידותיים במערכת העיכול של התינוק. במידה והאם אינה יכולה או בוחרת שלא להניק או שאתם מחפשים תחליף תזונתי, ממולץ לבחור בתרכובות מזון לתינוקות המכילות את רכיב ה-2’FL מסוג HMO.

גם מזון עשיר בפרוביוטיקה, אותם חיידקים ידידותיים שמסייעים בהגנה החיסונית ונמצאים במזון עם סיבים תזונתיים כמו פירות, ירקות, קטניות ודגנים מלאים, עשויים לתרום למערכת החיסונית. גם אם התינוק שלכם מקבל את כל אלה, כדאי לעזור לו על ידי תרכובת מזון שתבטיח שיקבל את כל הדרוש למערכת חיסונית אופטימלית. לאחר שנות מחקר ופיתוח, שהובילה חברת התרופות אבוט, יצרנית סימילאק בעולם, הושקה תרכובת מזון התינוקות סימילאק עם HMO, שהפכה להמלצה ראשונה של רופאי הילדים בארה"ב (בקרב רופאי ילדים בארה"ב הממליצים על פורמולות, מאי 2017).

סימילאק גולד עם HMO הוא פיתוח פורץ דרך בתזונת תינוקות וכיום הוא מזון התינוקות המוביל בישראל והנבחר ביותר על ידי הורים בארץ ובעולם. רכיבים בו תורמים להגנה החיסונית כשהוא פועל על ידי כמה מנגנונים: HMO תורם לשגשוג החיידקים הידידותיים (הפרוביוטיים) ומפחית היצמדות של חיידקים מזיקים. גם רכיב הלקטוז בו, סוכר החלב, תורם לשגשוג החיידקים הידידותיים במערכת העיכול של התינוק.

אחרי כל זה, כל מה שנותר הוא לאחל לתינוקכם ולכם רק בריאות.

*2’FL מסוג HMO שאינו מופק מחלב אם. 2’FL הוא אחד ממשפחת ה HMO הקיימים בחלב אם. על פי נתוני נילסן לשנת 2018.

הכתבה המקורית פורסמה באתר Ynet