כאן. בשבילכם. סימילאק

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img
לעמוד ראשי שמות לתינוקות >

שמות נפוצים לבנות ולבנים בישראל: רשימת 10 הגדולים לשנת 2022

אביגיל התינוקת ואריאל התינוק – אלה הם הפאוור קאפל של שנת 2022. השמות הכי נפוצים לבנות ולבנים בשנה הקלנדרית שעברה, במסגרת המגזר היהודי – כך על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. אביגיל ואריאל – שניהם מתחילים באות הראשונה בעברית, האהובה מאוד על הורים ישראלים ב-2022. מה עוד הם אוהבים?

ובכן, בדומה לתוצאות הטבלה מ-2021, הישראלים עדיין מעדיפים שמות עבריים, עם סאונד של פעם וזיקה למקורות. אביגיל ואריאל "הביסו" השנה שני פייבוריטים אחרים: תמר ודוד, אבל לא בהרבה. השמות המובילים של השנה שעברה הגיעו למקום השני, כאשר יש כמאה יותר בנות בשם "אביגיל" מ"תמר", אבל במקרה של "אריאל" ו"דוד" הפער עומד על שבעה בלבד.

אחרי אביגיל ותמר, נמצא בטבלת הבנות את "יעל" במקום השלישי ו"נועה" במקום הרביעי. את הלעז מייצגת, כמו בשנה שעברה, "אדל", במקום החמישי. עוד יכתבו ספרים על כיצד דווקא זה השם שאמהות ישראליות מאמצות בחדווה כבר כמה שנים – האם הן מעריצות של אדל הזמרת או של הידוענית אדל בספלוב? או שמא, למרות הניחוח החו"לי, בכל זאת יש באדל משהו שנשמע ישראלי, או לפחות מתגלגל טוב על הלשון?

אחרי אדל, נמצא בטבלת הבנות שלש בנות שמאכלסות את המקומות ה6-8 עם הפרשים מיקרוסקופיים ביניהן – "אילה", "שרה" ו"ליבי". במקום התשיעי מאיה, ובמקום העשירי רבקה, שמצטרפת לשרה בגזרת ארבע אמהות.

ומה קורה אצל הבנים? אחרי אריאל ודוד, במקום השלישי נפגוש אריה נוסף – "לביא" (שהיה במקום בשני ב-2021), ולא נשכח את "ארי" במקום העשירי. שלושה אריות מלכותיים ומכובדים ביותר מראים כי זו כנראה החיה האהובה על הורים לתינוקות במגדר הזכרי בשנת 2022.

במקום הרביעי בטבלת הבנים נמצא השם "רפאל" שממשיך את ז'אנר השמות מהמקורות. "אורי" במקום החמישי הוא שם קצת יותר קליל וכך גם "נועם" במקום השישי ו"איתן" במקום השביעי. במקום שמונה השם "יהודה", מוכיח שהוא לא מיושן בשום צורה, ו"דניאל" במקום התשיעי טוען את אותה הטענה. בניגוד לבנות שמתהדרות ב"אדל" – לבנים אין שום שם לועזי בעשירייה הפותחת. כל השמות עבריים למהדרין.

הצלחתם לעקוב אחרי האות א' בשמות הפופולריים? בספירה שלנו יש לא פחות מ-9 שמות המתחילים באות זו – ארבעה בנים ושלוש בנות. אנחנו בסימילאק מאחלים שיהיו להם (ולכם) חיים א' א', מלאי אושר ואהבה.

הכנסו למנוע השמות שלנו כדי ללמוד עוד על כל אחד מהשמות בעשיריות השונות – ועל עוד שמות רבים שאולי יעזרו לכם למצוא את השם הכי נכון לבייבי שבדרך.

common-name-baby