כאן. בשבילכם. סימילאק

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img

דניאל

דניאל
אלמנט עיצובי - מחשבון השמות של סימילאק

פירוש השם דניאל

מקור השם דניאל הוא בתורה. דניאל נזכר במקורות, כאחד מבני האצולה שנלקחו מישראל, כדי לשמש יועצים לנבוכדנצר מלך בבל. דניאל היה ידוע כאיש חכם ופותר חלומות. בזכות חוכמתו, ועזרתו להתנהלות הממלכה, עלה לגדולה וקורותיו מסופרות ב"ספר דניאל". השם דניאל מתקשר לתבונה, אצילות ויצירתיות. השם הוא בין לאומי, וניתן לבנים ולבנות גם יחד. "וְהַיְלָדִים הָאֵלֶּה אַרְבַּעְתָּם, נָתַן לָהֶם הָאֱלֹהִים מַדָּע וְהַשְׂכֵּל בְּכָל סֵפֶר וְחָכְמָה, וְדָנִיֵּאל הֵבִין בְּכָל חָזוֹן וַחֲלֹמוֹת." דניאל, ז'.
השם דניאל הוא אחד הפופולריים בישראל לאורך עשורים רבים. כמו-כן מוצמד אליו שם-הכינוי המקוצר "דני", שבזמנו היו מקבלים בעיקר בנים בשם דניאל, בשנים האחרונות השם "דני" רלבנטי מאוד גם לבנות ויש הורים אשר מחליטים לתת שם זה לבנות לא כקיצור לשם דניאל.

ערך נומרולוגי

הערך הנומורולוגי של השם דניאל הוא 5

ניתוח נומרולוגי

אנשים שהערך הנומרולוגי של שמם הוא 5 תמיד מחפשים ורודפים אחר החופש. הם נפשות חופשיות אמיתיות, שלא יכולות להיות כלואות לזמן רב מדי - לא בכלוב פיזי, אבל גם לא בכלוב רגשי. הנפש שלהם נמשכת אל החירות, תחושת השחרור מהכבלים והיכולת לעשות כל דבר ולהיות מופתעים בכל פעם מחדש. זה גורם להם לאהוב שינויים, להיות הרפתקנים, לטייל הרבה בעולם, לא להתחייב למסגרת אחת אלא להגדיר לעצמם את המסגרות שמתאימות להם בכל רגע נתון. בעולם המקצועי, ניתן למצוא אנשים כאלה בתפקידים של מדריכי טיולים או עיתונאים פרילנסרים, ולא כשכירים באותה חברה במשך שנים ארוכות. זו הנאה גדולה להיות איתם, הם מעוררי השראה ובלתי ניתנים לאילוף ודיכוי.