סימילאק, כאן בשבילכם

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img
לעמוד ראשי שמות לתינוקות >

שמות לבנות מהתנ"ך מחברים בין המסורת להווה. מרות עד אדוה, מאבישג עד מיכל – אלה הנשים שהשאירו לנו שמות מלאי עוצמה

תוספת מתוקה עושה את דרכה לבית שלכם – וגם אם לפעמים אתם מרגישים כפשוטי העם, בימים אלה אתם מלך ומלכה, כי אין כל ספק – יש לכם נסיכה. אבל איך תקראו לה? איזה שם יהלום "בת שלך מלך"? היהדות מלאה בנשים חזקות, מיוחדות, שחוללו שינוי והעניקו מעצמן לעמן – שם לבת מהתנ"ך יכול לבטא את כל הערכים האלה. שמות מהתנ"ך אינם רק אופציה כשמות לבנות דתיות, אלא לכל מי שרוצה להנות מהשפע של המקרא. כל שם מספר סיפור, מעורר געגוע לעבר ונושא בתוכו מטען תרבותי עשיר.

אספנו עבורכם כמה הצעות לשמות תנ"כיים לבנות. חלקם מתייחסים לנשים ספציפיות שמופיעות במקורות, שמות אחרים שאובים ממושגים, חפצים או תופעות טבע שהוזכרו בתנ"ך ושם אחד הוא גם גברי במקור, אבל בעידן היוניסקס, אפשר להנות גם ממנו.

הכנסו למאגר השמות השלם שלנו, כדי ללמוד עוד על שמות אלו, או כדי למצוא שמות אחרים לבנות מהתנ"ך שנמצאים שם:

מיכל

מיכל היא אישה בין שני מלכים חשובים – היא הייתה בתו הצעירה של שאול המלך ואשתו הראשונה של דוד המלך. אבל היא הרבה יותר מ"בת של" ו"אשתו של". בספר שמואל, מיכל מצילה את חיי דוד, פעולה בעלת השפעה חיובית על ההיסטוריה של העם כולו. האומץ והנאמנות שלה מלווים את העוצמה שיש בשם. היכנסו לקרוא עוד על מיכל.

יעל

מי לא זוכר את יעל משיעורי התורה על ספר שופטים, כשהגענו לכל האקשן והמתח? "מַיִם שָׁאַל, חָלָב נָתָנָה – בְּסֵפֶל אַדִּירִים הִקְרִיבָה חֶמְאָה" כך נהוג לזמר עליה, כשמספרים על תרגיל ה"עוקץ" שעשתה לסיסרא, כאשר גרמה לו לאבד את שיקול דעתו ואז הרגה אותו כדי להציל את עמה. דמותה של יעל מצטיירת כאישה לוחמת, אמיצה וחכמה – הרבה לפני וונדר וומן. היכנסו לקרוא עוד על יעל.

דניאל

דניאל היה אחד מבני האצולה שנלקחו מישראל, כדי לשמש יועצים לנבוכדנצר מלך בבל. דניאל היה ידוע כאיש חכם ופותר חלומות. בזכות חוכמתו, ועזרתו להתנהלות הממלכה, עלה לגדולה וקורותיו מסופרות ב"ספר דניאל". כיום בעידן היוניסקס, מקובל לקרוא "דניאל" גם לבת. היכנסו לקרוא עוד על דניאל.

ספיר

ספיר הוא שם תנ"כי – אבל לא דמות תנ"כית. הספיר מוזכרת בתנ"ך בספר יחזקאל, כדי לתאר מחזה מרשים או תכשיט יקר. אם תעניקו לבתכן את השם ספיר, תוכלו לספר לה כי נקראה כך משום שהיא כל כך מיוחדת ובעלת ערך רב. היכנסו לקרוא עוד על ספיר.

אבישג

כשאנחנו חושבים על אבישג אנחנו חושבים על יופי, חום ונעורים. אבישג השונמית הייתה צעירה ויפה וליוותה את דוד המלך בימיו האחרונים, כשהיא מחממת אותו ומטפלת בו. אבל המראה החיצוני והחיות שבאבישג לא היו כל מה שהיה לה להציע – היא מתוארת כדעתנית, נבונה, נדיבה וטובת לב. היכנסו לקרוא עוד על אבישג.

אדווה

השם אדווה מוזכר בספר שמואל ב' בתנ"ך, שם הוא מתאר תל או ערימה. היום, השימוש במילה "אדווה" מתארת גלים קטנים על פני המים. זה שם מושלם למי שאוהב את התנ"ך – וגם את הים. היכנסו לקרוא עוד על אדווה.

נועה

נועה בת צלופחד הייתה אחת הפמיניסטיות הראשונות. הכיצד? ובכן – יחד עם אחיותיה, נועה נאבקה בהלכות הירושה הקדומות והביאה למצב שבו יוכלו לרשת את אביהן, מאחר שלא היו לו בנים. השם נועה מתקשר למאבק על צדק ושיוויון, ומי יודע, אולי בת שתיקרא ככה תוכל לעזור לסגור את הפער בשכר בין נשים לגברים. היכנסו לקרוא עוד על נועה.

רות

היא אחת הגיבורות הנשיות החשובות והאהובות בתנ"ך, לא סתם יש לה מגילה על שמה. רות הייתה הסבתא רבא של דוד המלך ואשתו של בועז, אבל היא בעיקר הייתה הגיורת הראשונה, אישה ששברה את החוקים והפגינה נאמנות נשית טוטאלית. "באשר תלכי אלך" אמרה רות לנעמי, משפט שעד היום מסמל חברות נשית, עוצמה והחלטיות. היכנסו לקרוא עוד על רות.

אביטל

בספר שמואל ב' מוזכרת אביטל כאחת מנשותיו של דוד המלך. השם אביטל הוא חיבור בין שתי המילים: אבי ו-טל. ביהדות טיפות הטל נחשבות, כגשם הברכה האלוהי, כיוון שהוא נוחת ברוגע ורכות על הארץ, טרם זריחת החמה. היכנסו לקרוא עוד על אביטל.

שירה

השירה שזורה לכל אורך התנ"ך – שירת דוד, שירת דבורה, שירת הים, שיר השירים ועוד. השם שירה נושא עמו משמעות קסומה, נעימה ופיוטית. ילדה בשם שירה תמיד מזכירה לנו מוזיקה אהובה, אבל היא גם מהווה קשר בין המסורת להווה. היכנסו לקרוא עוד על שירה.