סימילאק, כאן בשבילכם

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img
לעמוד ראשי שמות לתינוקות >

מחפשים שמות לבנות עם ניחוח עולמי? שמות מתרבויות וארצות שונות?

שמות מרחבי העולם לבנות יכולים לגלם בתוכם קסם אקזוטי מיוחד ורחוק לצד חדשנות ועושר רב תרבותי.

קיבצנו עבורכם מבחר של שמות בינלאומיים פופולאריים לבנות :

אמה – המקור לשם אמה הינו גרמני. משמעות השם אמה בשפה הגרמנית היא שלמות ואין סופיות. פירוש עברי ומקומי יותר לשם אמה, הוא בחלוקה של השם לשתי מילים: אם ו-ה', וכך משמעות השם תהיה "אם האלוהים".

אלין – הפירוש למילה "אלין" בגרמנית הוא: אציל, מלכותי, נעלה. הענקת השם אלין לתינוקת החדשה במשפחה, מצביעה על הורים שאפתנים, אנשי העולם הגדול.

אפריל – אפריל הוא החודש הרביעי בלוח השנה הגרגוריאני, והוא החודש שמסמל את בואו של האביב. המקור הלטיני למילה "אפריל" שנוי במחלוקת, יש המשוכנעים כי מקורו באלת האהבה "אפרודיטה" ואחרים כי הוא נובע מהמילה הלטינית "אפרירה" שמשמעותה: "לפתוח".

אדל –  אדל הוא שמה של בתו הבכורה של הרבי נחמן מברסלב. ניתן למצוא משמעות נוספת מתוך ראשי התיבות של השם, "אש-דת למו". זהו ציטוט מספר דברים, שממחיש כי הדת חזקה כמו להבה, עד כדי שהיא חודרת לעורקי המעמיק בה. כמו כן, השם אדל הפך בשנתיים האחרונות לשם מאוד נפוץ בארץ, הודות להצלחתה המסחררת של הזמרת הבריטית אדל.

אנה –   השם אנה הוא שם אוניברסלי, והוא המקביל לשם חנה בעברית.

מאי – מקור השם מאי הוא בלועזית, והוא שמו של החודש החמישי בלוח השנה הגרגוריאני. שמו של חודש זה מגיע משמה של האלה הרומית – מאיה. השם מאי מביא עמו תחושות של צמיחה, פריחה וחיים, כיוון שזהו החודש בו הטבע מתעורר לחיים, אחרי עונות החורף והסתיו, ומתחילה לה תקופת התחדשות.

נטלי –  השם נטלי מקורו בלועזית, והוא קיצור לשם נטליה, שפירושו "חג המולד". הענקת השם נטלי לבת החדשה במשפחה מעניק לה "צליל" בין לאומי, ובשל פירושו מתקשר השם נטלי לחגיגיות, ימים שמחים והתחלות חדשות.

קורל –  מקור השם קורל הוא בעולם הטבע. קורל ביוונית הוא אלמוג, שעל שמו נקראת אבן הקורל. הקורל היא אבן חן מינרלית יפיפייה ומיוחדת, בגוון אדום, ויש המייחסים לה תכונות מיסטיות. מכאן, שהשם קורל מתקשר לרוחניות, ליופי ולעולם הנסתר.

ליאן –  מקור השם ליאן הוא בלועזית. ליאן הוא שמו השני של פרח המים, המרהיב והייחודי ביופיו – הלוטוס. פרח הליאן מסמל בתרבויות שונות את פלא הבריאה, ומקושר לחיי נצח וכוח אלוהי. מכאן שלשם ליאן ישנה משמעות רוחניות חזקה מאוד.

סול –  מקור השם סול הוא מעולם המוסיקה. סול הוא אחד הצלילים בסולם התווים. הבחירה בשם סול מצביעה על הורים חובבי שירה ומוסיקה, הרואים בבתם את מנגינת חייהם.

אופל – אופל ידועה כאבן חן אצילית ויקרה מאוד, המביאה עמה מזל לאוחזים בה. מקור שמה של אבן האופל הוא בשפה הלטינית. הענקת השם אופל מלמדת על תחושות ההורים כלפי התינוקת החדשה, הם רואים בה בעלת יופי יוצא דופן, והיא יקרה לליבם.