שמות נפוצים לבנות ולבנים בישראל: רשימת 10 הגדולים לשנת 2021

מה מספרת לנו הרשימה של שמות נפוצים לבנים ולבנות בישראל, על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה? הרשימה המלאה לפניכם

מצאו את השם המתאים ביותר לבייבי שלכם

תמר ו-דוד. כך נקרא זוג הפעוטות הנפוץ ביותר בישראל. על פי נתוני רשות האוכלוסין, מכל התינוקות שנולדו במגזר היהודי, השמות הפרטיים הפופולריים ביותר הם דוד לבן ותמר לבת. שני שמות שיש בהם תמימות, פשטות, קצת טעם של פעם - ובין אם במקרה או לא - לכל אחד מהם שלוש אותיות בלבד.

מה קורה אחריהם ברשימה? בבואנו לבחון את דירוגם של עשרת השמות הנפוצים לבנים ולבנות, אנו מגלים שהאופנות החולפות באות והולכות - אבל שמות ישראלים, עם טעם של פעם - כאן להישאר. אצל הבנים - אחרי דוד, אשר בשנה שעברה הגיע למקום החמישי, נפגוש במקום השני את לביא, אשר זינק גם הוא מאשתקד (היה מדורג במקום השישי). אחר כך - אריאל, ואז - יוסף ונועם. בחמישייה הראשונה, אם כן, אנו רואים אצל הבנים חמישיה המאופיינת בשמות עבריים מובהקים. שמות בינלאומיים, אשר היו טרנד משמעותי בעבר, נמצאים כאן בנציגות מצומצמת – רפאל במקום השביעי ואחריו ארי. עוד מופיעים ברשימה: אורי במקום השישי, ואת הרשימה סוגרים השמות התנ"כיים המוכרים משה ויהודה.

אצל הבנות, אנו רואים קצת יותר גיוון בחמישייה הראשונה. אחרי תמר, אשר כובשת את המקום הראשון זו השנה החמישית ברציפות, נפגוש את מאיה ואז את הגיבורה התנ"כית אביגיל. במקום הרביעי, שם קבוע ברשימה בשנים האחרונות – נועה (התברגה במקום החמישי בשנת 2020). סוגרת את החמישיה שרה – מהשמות התנ"כיים הפופולריים ביותר לבנות. השנה היא נכנסה לחמישיה כאשר בשנה קודמת הגיעה למיקום השביעי. גם אצל הבנות, על אף השיח הגובר והולך על שמות מיוחדים ושונים - הורים בישראל עדיין מעדיפים את הישן, הישראלי והמוכר. השם הבולט היחידי שהינו לועזי ברשימה הוא אדל, אשר נמצאת במקום השביעי (בשנה שעברה מעמד השם היה חזק יותר – מקום רביעי ברשימה). לפניה ברשימה השם איילה, כניסה חדשה לעשירייה. סוגרות את הרשימה: יעל, שירה ואסתר. כמעט מחצית מהשמות בעשירייה הפותחת אצל הבנות – שמות השאובים מן התנ"ך.


הכנסו למנוע השמות שלנו כדי ללמוד עוד על כל אחד מהשמות בעשיריות השונות - ועל עוד שמות רבים שאולי יעזרו לכם למצוא את השם הכי נכון לבייבי שבדרך.

הצטרפי למועדון סימילאק וקבלי ערכת לידה במחיר שווה במיוחד! ובנוסף תהני משלל תכנים והטבות מותאמות אישית
gift-iconהתמונה להמחשה בלבד
Privacy Policy
Terms of Use