שמות נפוצים לבנות ולבנים בישראל: רשימת 10 הגדולים

מה מספרת לנו הרשימה של שמות נפוצים לבנים ולבנות בישראל, על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה? הרשימה המלאה לפניכם

מצאו את השם המתאים ביותר לבייבי שלכם

נועה ונועם. כך נקרא זוג הפעוטות הנפוץ ביותר בישראל. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2015, מכל התינוקות שנולדו במגזר היהודי, השמות הפרטיים הפופולריים ביותר הם נועם לבן ונועה לבת. הורים ברחבי המדינה אוהבים את השמות הללו, וחיבתם זו מעוררת עניין לאור העובדה ששניהם מתחילים באות נ' ואפילו נשמעים דומה. מקורותיהם, עם זאת, שונים: נועה היא דמות תנ"כית, אחת מחמשת בנות צלפחד שהיו ידועות בחוכמתן ותושיתן. השם "נועם" הוא שם עצם, והוא מתייחס לתכונות של נעימות, רוך ועדינות.

מה קורה אחריהם ברשימה? בבואנו לבחון את דירוגם של שמונה שמות נפוצים לבנים ושמות נפוצים לבנות, אנו מגלים שהאופנות החולפות באות והולכות - אבל שמות ישראלים, עם טעם של פעם - כאן להישאר.

אחרי נועה נמצא את תמר, שם שהפופולריות שלו מוכחת עוד מאז שנות ה-70, ולא נס ליחו. גם מאיה, השלישית ברשימה, שייכת לאותה קטגוריה. ואצל הבנים - אחרי נועם, במקום השני, דווקא חזרה אל שם יותר מעונב - דוד. שם שכנראה תמיד פופולרי במגזר הדתי, אבל לא רק. אחרי דוד, עוד שם ארצישראלי אהוב - אורי. אחריו, במקום הרביעי – אריאל ובמקום החמישי איתן והוא כבר השלישי שמתחיל באות א', אות שכנראה חשובה להורים לזכרים חמודים. במקום החמישי אצל הבנות - אביגיל. שם שעשה קאמבק בשנים האחרונות, כי עם החיבה לבגדי וינטאג' וריהוט רטרו, יש גם שמות שחוזרים לתודעה.

נמשיך עם החלק השני של רשימת השמות הנפוצים. במקום השישי בשמות הנפוצים לבנות, שם מעט מפתיע - טליה. בין אם המגזר הדתי תורם לפופולריות שלו, או שאלה דווקא החילונים שגילו אותו - מעניין למצוא אותו ממוקם כה גבוה בין שמות נפוצים לבנות. במקום השביעי אצל הבנות, הכניסה הראשונה של שם מעולם הלעז - אדל. האם זו הזמרת המפורסמת שבזכותה השם זוכה לכזו הצלחה בישראל, או שסיבות אחרות הובילו לכך? לא ברור, אך מעניין שמתוך 16 שמות נפוצים, רק אחד הוא לא שם עברי מקורי.

בחזרה לרשימת שמות נפוצים לבנים - המקום השישי שוב מחזיר אותנו לדמויות תנ"כיות עם יוסף, ואחריו במקומות השביעי והשמיני השמות המקסימים איתי ויהונתן. יחד עם שירה ואיילה, שחותמות את רשימת השמות הנפוצים לבנות - ברור כי ההעדפה לישראל של פעם, עם שמות פשוטים, תמימים ומעוררי חיוך - היא מאפיין בולט מאוד בישראל. נחכה לטבלת השמות הנפוצים הבאה, כדי לראות אילו שמות יישארו ממוקמים גבוה ברשימה, אילו ייעלמו ממנה, והאם יצטרפו אליה שמות חדשים.

הצטרפי למועדון סימילאק וקבלי ערכת לידה במחיר שווה במיוחד! ובנוסף תהני משלל תכנים והטבות מותאמות אישית
gift-iconהתמונה להמחשה בלבד
Privacy Policy
Terms of Use