כאן. בשבילכם. סימילאק

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img

הקניית הרגלי אכילה נכונים לתינוק

כיצד נקנה לתינוקנו כבר בתקופת חייו הראשונה, הרגלי אכילה שילוו אותו לשנים הבאות? צפו בסרטון סימילאק לתשובות המלאות

ילדה אוכלת

תזונה נכונה לתינוק, שעומדת בראש מעייננו מהרגע שהבייבי נולד – היא נושא שימשיך ללכת איתנו עוד שנים רבות. זה לא יגמר בקרוב: גם כפעוט וכילד נדאג למזון שהוא יכניס לגופו, וכמובן גם בגיל ההתבגרות – ומתברר, שהרגלי אכילה שנקנה לו היום, ישפיעו על כל השנים הללו.

אנחנו, ההורים, רוצים לדאוג לתזונה נכונה לתינוק, ובד בבד להקנות לו הרגלי אכילה נכונים ובריאים, שימנעו בררנות או הפרעות אכילה אצל ילדים. איך עושים זאת? רונית, המנהלת המדעית של סימילאק, מסבירה כיצד הרגלי אכילה שנקנה כבר בשלב מוקדם, יכולים להשפיע בעתיד: "דרך האכילה, התינוק לומד על העולם החדש שמסביב", היא אומרת, "הוא נחשף למרקמים וטעמים שונים, מפתח מיומנויות אכילה ועצמאות. לכן, חשיפת התינוק למגוון מזונות ומרקמים רחב כבר בשלבים הראשונים תאפשר לו לבסס הרגלי אכילה בריאים".

רונית ממליצה לחשוף את התינוק כאשר הוא מראה מוכנות, אך לא לפני גיל 4 חודשים. החשיפה לפני גיל 6 חודשים תעשה בכמויות מזעריות ולאחר 6 חודשים תגדלנה בהדרגה. ניתן להציג את סוגי המזון פרט לחלב ניגר ודבש. הציעו לו דגים, קטניות, טחינה, ביצים וכל מה שנמצא בתפריט הביתי, אבל במרקם המתאים ליכולת ולגיל. "שימו לב", היא מציינת, "לפעמים דרושות אפילו יותר מעשר חשיפות של התינוק כדי שהוא יתרגל למזון החדש, ובכל המקרה החוויה צריכה להיות חיובית לכן אנחנו לא מכריחים אלא מציעים".

מרכיבי התפריט הם רק חלק אחד בהקניית הרגלי אכילה נכונים ומניעת בעיות אכילה אצל ילדים. גם אופי הארוחה משפיע – רונית מציינת, כי מומלץ לאכול ביחד לפחות ארוחה משפחתית אחת ביום, במהלכה התינוק נחשף לדוגמה האישית מהמבוגרים במשפחה. "הילדים מחקים אותנו לכן חשוב שגם אנחנו נאכל פירות וירקות יחד איתם", היא אומרת. "חשוב שתהיה אוירה חיובית ומהנה סביב השולחן, בלי משחקים וטלוויזיה בזמן האוכל".

לאוכל עצמו, היא מבהירה, יש לאמץ גישה נייטרלית. "אוכל זה לא פרס ולא עונש", היא מסבירה, "אין 'כל הכבוד אם סיימת מהצלחת' ולא 'אוי ואבוי אם לא סיימת'. כשתהייה רעב תאכל, זה המסר".

 

צפו בסרטון המלא על הקניית הרגלי אכילה נכונים לתינוקות: