כאן. בשבילכם. סימילאק

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img

כך תציעו ירקות לתינוקות: המדריך המלא

עם המעבר למוצקים, יש תינוקות שהופכים לסרבני ירקות - אבל לא כדאי לוותר על המרכיב התזונתי החשוב הזה. סרטון סימילאק מסביר כיצד ניגש לנושא

תינוק אוכל גזר

התינוקי כבר עבר מבקבוק או הנקה לאכילת מזון מוצק, והשמחה רבה. הוא נהנה לאכול אוכל מבושל וטעים, יחד עם שאר בני המשפחה – מתענג על הטעמים ,המרקמים והצבעים החדשים שהוא נחשף אליהם.

אבל מה לגבי ירקות? למה חלק מהתינוקות פשוט מסרבים לירקות שאנחנו מציעים להם מדי ארוחה? רונית, המנהלת המדעית של סימילאק, מסבירה כי תופעה זו של סרבנות ירקות אינה נדירה ומציעה לא לוותר על המקור לוויטמינים ולסיבים תזונתיים שהירקות מספקים. בסרטון של סימילאק, היא מזכירה שלפני שתציעו ירקות לתינוקות – תשימו לב לדוגמא האישית שאתם מספקים. "תינוקות אוהבים לחקות את הסובבים אותם, וכך גם בתחום התזונה", היא אומרת. גם עקביות היא ערך חשוב כאן. "גם אם בהתחלה נראה שהתינוק מסרב לסוג מזון מסוים, כגון ירקות, חשוב להציג לו את המזון החדש בכמויות קטנות, מספר פעמים בשבוע באופן עקבי. באופן כללי, הוספת מאכלים לתפריט היומי צריכה להיעשות בהדרגה ובסבלנות. לעתים נדרש להציג מזון מסוים יותר מעשר פעמים עד שהתינוק מתרגל אליו ומוכן לטעום ממנו", אומרת רונית.

רונית מציעה לשמור על גיוון בסוג הירקות שנציע לתינוק. "אם לא הצלחתם עם כרובית מבושלת, אפשר לנסות פשטידה או מאפה", היא מציעה. "חשוב מאוד להישאר רגועים ולא להפוך את העניין לנושא שיחה משמעותי בבית", היא מוסיפה, "לא כדאי להתנות אכילת ירקות בפרסים וכמובן לא לאיים בעונשים. ואל תתייאשו, צריך לתת לתינוק הזדמנויות ללמוד ולהתנסות באוכל. טיפ נוסף עבור ילדים גדולים יותר הוא לשתף אותם בהכנת הארוחה ולאפשר להם להיות חלק ממנה, זה יעודד אותם לנסות ולטעום".

צפו בסרטון המלא על הצעת ירקות לתינוקות: