כאן. בשבילכם. סימילאק

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img

חדרי תינוקות - על טעם, עיצוב ובטיחות

חדר תינוקות מעוצב הוא חלומה של כל אם (ואבא עם טעם) ואת השבועות לפני בואו של התינוק אפשר לנצל כדי להכין לקטנצ'יק קן יפה ובטיחותי. הנה כמה טיפים שיעזרו

תינוקות משחקת בחדר

חדרי תינוקות מגיעים בכל מיני סגנונות, השראות וצבעים, אבל המשותף לכולם הוא הרצון ליצור לבייבי שלנו קן חמים, שיבטא את אהבתנו אליו. יש מי שישקיעו בחדר החלומות שלהם לפני הלידה, ואפילו ישכרו אנשי מקצוע לשיפוץ, ייעוץ וסטיילינג. אחרים יסתפקו בחדר נעים, עם שילוב של רהיטים חדשים וישנים ויחכו עם הפנטזיות העיצוביות עד לגיל מאוחר יותר. יש מי שמקפידים על הפרדה בין צבעים של בנים ובנות – ואחרים אוהבים שהכל מעורבב בשמחה. ויש את מי שבכלל הופכים את חדרם לחצי חדר תינוקות, עם עריסה ליד מיטת ההורים ומבלי להקצות לבייבי את הספייס שלו בשלב ראשון.

בכל מקרה, בין אם התוצאה היא חדר תינוקות מעוצב לפי הצעקה האחרונה, או משהו קצת פחות טרנדי – חשוב כי החדר יהיה לא רק נעים, אלא גם בטיחותי.

הנה כמה טיפים לעיצוב ובטיחות, עבור הורים מצפים שחשוב לזכור בעת הכנת הבית לתינוק:

● צביעת החדר: מומלץ לצבוע חדרי תינוקות לפני הלידה, באופן שיאפשר לאוורר את החדר היטב במהלך הצביעה ולאחריה. שימו לב לתאריך הלידה הצפוי ואל תקבעו את הצביעה קרוב מדי. יש להשתמש בצבע שאיננו רעיל.

● תאורה: התאורה המומלצת לחדרי תינוקות היא בינונית – לא חזקה מדי ולא חלשה מדי. מומלץ להשתמש במנורה עם דימר, המתאימה להאכלה ולהחתלה בשעות הלילה

● חשמל: יש לכסות במכסי פלסטיק שקעי חשמל שאינם בשימוש. את הכיסויים ניתן לרכוש בחנויות כלי בית ובתי מרקחת.

● שטיחים ואריחים: יש לוודא כי הם מהודקים כראוי למניעת מעידות והחלקות בחדר.

● מיטת תינוק ועריסה: על המיטה או העריסה להיות מורכבות היטב, בלי ברגים רופפים. יש לוודא שהרווח בין לוחות העריסה אינו עולה על 5 עד 7 סנטימטרים, משום שראשו של התינוק עלול להילכד במרווח רחב מכך. המזרן בעריסה אמור להתאים באופן כזה שהתינוק לא ייתקע בין המזרון לדופן העריסה. אם ניתן לתחוב יותר משתי אצבעות בין המזרון לדפנות העריסה, המזרון קטן מדי ויש להחליפו. אין למקם את העריסה או המיטה בצמוד לחלון.

● כלי מיטה: רצוי שכל מיטה או עריסה תכלול מזרן קשיח עמיד למים, שני סדינים מותאמים ושמיכה רכה בגודל העריסה כולה. לעולם אין להשתמש בכלי מיטה רופפים. השמיכה צריכה להיות מהודקת באזור רגלי התינוק ולא לעבור את קו החזה שלו. יש להמנע מהכנסת בובות וצעצועים למיטה – הם עלולים לכסות את פני התינוק ולגרום למחנק. מאותה סיבה, אל תשימו בעריסה יותר משמיכה אחת ואל תשתמשו במגן מיטה.