כאן. בשבילכם. סימילאק

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img

הכנת הבית לתינוק שנולד פג: איך מתכוננים לרגע הגדול?

סוף סוף התינוק שלכם יוצא מהפגייה ומתחיל את חייו מחוץ לבית החולים - איך נכין את הבית לתינוקנו שנולד מוקדם? מה הדברים המיוחדים שחשוב לדעת עליהם? כל התשובות בפנים

תינוק פג ישן

עבור כל ההורים, הרגע בו מגיעים הביתה עם תינוק שזה עתה נולד, הוא רגע גדול ומרגש, וגם קצת מפחיד. אבל עבור הורים לתינוק שנולד לפני התאריך המיועד, ונשאר זמן מה בפגייה – האושר אפילו כפול מכך, וכך גם החששות. הרגשות בשיאם לקראת החזרה הביתה וההורים רוצים לוודא שהבית שמחכה לתינוקם הוא הבטיחותי והמתאים ביותר לבייבי שלהם.

הכנת הבית לתינוק היא שלב חשוב ומרגש, אבל לפניו – יש גם לוודא כי עם היציאה מהפגייה, נעשו כל ההכנות הנכונות:

רגע לפני – יוצאים מבית החולים

בתקופה האחרונה – ימים, שבועות, אולי אפילו חודשים – הצוות האמון על טיפול בפגים היה עבורכם משענת שאולי קשה לדמיין את החיים בלעדיה. אכן מדובר בדרך כלל באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה, שדואגים לבריאותם של הפגים הרכים, אבל כעת כשהתינוק גדול ובריא, אפשר להתחיל בדרך החדשה.

תינוק פג עטוף בשמיכה סגולה

הנה מה שאתם צריכים לוודא לפני היציאה:

● קבעו תור לפגישה עם רופא ילדים – רצוי רופא בעל ניסיון בטיפול בפגים. אם יש צורך במומחים מיוחדים, דאגו כי יהיו לכם תורים לפגישות אלה בקרוב.

● הגיעו מיומנים דאגו כי צוות הפגייה יראה לכם כיצד לטפל בתינוקכם, כולל הזנתו, רחיצת התינוק ומתן תרופות אם צריך. אם אתם חוששים שלא תזכרו משהו – אל תסמכו על הסבר בעל פה, וכיתבו את הכל.

● נצלו את ההזדמנות ללמוד קורס החייאת תינוקות.

● אל תצאו בלי מספר הטלפון של הפגייה – בחיוג מהיר בסלולרי וגם רשם על נייר במקום בולט בבית, כך שתמיד תהיו מגובים.

הכנת הבית לתינוק – כל מה שצריך לדעת

כבר סיפרנו לכם כאן בעבר על כל מה שהתינוק הרך צריך כדי להתחיל את חייו החדשים בכיף. במקרה של תינוק שנולד כפג, חשוב שכל הדברים הללו יהיו בבית, וכמו כן לסגל כמה מנהגים במיוחדים.

הנה מספר טיפים:

● דאגו שיהיה לו חם מספיק – שימו לב לטמפרטורת החדר, ושהתינוק לובש בגדים ארוכים וחמים. תינוקות שנולדו כפגים לא צברו עדיין מספיק שומן, ולכן קשה להם יותר לשמור על חום גופם באופן טבעי.

● מערכת חיסונית –בשל חוסר בשלות של מערכת החיסון של תינוקכם יש לנקוט אמצעי זהירות ולהימנע מחשיפת התינוק למספר רב של אנשים ואורחים רבים מידי. כשכבר הזמנת אורחים, וודאו לפני שהם מגיעים, שהם בריאים. בנוסף, דאגו כי לפני שהם נוגעים בתינוק, הם שוטפים את הידיים עם מים וסבון.

● דאגו לעריסה בטיחותית – תינוקכם קטן, וכל סכנה של מחנק בשינה מטרידה הפעם במיוחד. שימו לב שלעריסה של מזרן תקני וקשיח, שסורגי העריסה צמודים זה לזה, ושהמצעים מהודקים בעריסה ולא מתנפנפים לצדדים – מה שעלול לגרום לחנק. כמו כן, חשוב להמנע בשלב זה מבובות פרווה על המיטה, שעלולות לחסום את דרכי הנשימה של התינוק.