כאן. בשבילכם. סימילאק

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img

האם להוסיף דייסה לתינוקות?

אולי שמעתם על המנהג, לתת דייסה לתינוקות שלא נרדמים בלילה - סרטון סימילאק עונה על השאלה, האם אכן כדאי לעשות זאת?

תקריב על בקבוק של תינוק

מדובר באחת מ"אגדות הסבתא" שמלוות הורים טריים לתינוקות כבר הרבה שנים – "התינוק לא נרדם? נסו להוסיף דייסה לבקבוק של הלילה". אבל האם הטיפ הזה נכון? ומה ערכו הבריאותי? רונית, המנהלת המדעית של סימילאק, מגלה בסרטון שלפניכם כי העצה הנושנה הזו אינה מגובה מדעית. "מחקרים מראים כי הוספת דייסה אינה מאריכה את זמן השינה של התינוק", היא אומרת. עם זאת, היא מסייגת, דייסה לתינוקות נחשבת היום למזון משלים, ואפשר לתת אותה כחלק מארוחת הבוקר או הערב בכפית, לא בבקבוק, ולא על חשבון תמ"ל או חלב אם.

רונית מסבירה את המנגנון שעלינו להבין, כשאנו נדרשים לנושא של דייסה לתינוקות: "הקיבה של התינוק קטנה לכן הוא מסוגל לצרוך כמות מזון קטנה בכל ארוחה. הבעיה עם דייסה היא שזו תוספת של פחמימות בלבד בעוד שתמ"ל או חלב אם מכילים הרכב מאוזן יותר של חלבון, שומן, ויטמינים ומינרלים", היא אומרת, "אם הדייסה תבוא על חשבון החלב התינוק יקבל תזונה פחות מתאימה לצרכיי הגדילה שלו". במצב זה, עלולה להיווצר בעיית השמנה, או לחילופין – צריכה מופחתת של קלוריות, כי הדייסה משביעה מבלי לספק את הצרכים התזונתיים.

עם זאת, הדייסה כן מתאימה לתינוקות "רזים", בתנאים מסוימים. "העשרת תמ"ל בדייסה מומלצת במקרים שתינוקות לא גדלים בקצב מתאים או לא עולים במשקל כצפוי", מפרטת רונית, " במקרים אלו גורם רפואי יוכל להמליץ על העשרת התמ"ל בדייסה. אם התינוק גדל בקצב גדילה מתאים לפי אחוזוני הגדילה, אין צורך להוסיף דייסה, צריך כמובן לעבור למזון משלים של ירקות, פירות, עוף, קטניות, מוצרי חלב וכו' בגיל המתאים".

לפרטים מלאים על דייסה לתינוקות, צפו בסרטון: