סימילאק, כאן בשבילכם

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img

קוים ראשונים להנקה נכונה: סימילאק עונה לשאלות שלכן

הנה זה מתחיל: גופך מייצר חלב, התינוק מוכן לארוחה, והגיע הזמן לעבוד על זה ביחד. כל מה שצריך לדעת על הנקה

תינוק ישן מכניס ידיים לפה

קולוסטרום: החלב הראשון

במשך הימים הראשונים אחרי שתינוקך נולד, שדייך מייצרים קולוסטרום – הוא סמיך יותר מחלב האם הרגיל, ומלא בכל הרכיבים המזינים שהתינוק זקוק להם. זרימת הקולוסטרום היא איטית, וזה מעודד את התינוק להתחיל לינוק, לבלוע ולנשום באותו הזמן.

עד היום החמישי לחייו, התינוק כבר יסגל לעצמו את קצב האכילה, ואספקת החלב תתאים לתאבונו הגדל. אם את עדיין לא מרגישה שנכנסת גם את לקצב, התייעצי עם יועצת הנקה שתוכל לתת לך הוראות ותובנות לגבי תנוחת ההנקה הנכונה לכם.

איך יודעים מתי התינוק רעב?

בכי הוא סימן מאוחר של רעב – אך הוא אינו הסימן היחיד. כשהתינוק או התינוקת עושים סימני מציצה עם הפה, או שמים בו את האצבעות – גם במהלך השינה – זה יכול להיות סימן לכך שהם מוכנים לאכול. מומלץ להאכיל את התינוק כשהוא בערות מלאה, ולכן יש להעיר אותו במשחק עדין, החלפת חיתול או דיבור נעים, בטרם תתחילי להניק.

 

אמא שמחה שוכבת עם התינוקת על המיטה

הפסקות בין הנקה להנקה

כיוון שקיבתו של הרך הנולד היא קטנה מאוד וחלב אם מתעכל בקלות, החלב מההזנה יתרוקן מהקיבה תוך שעה עד שעתיים. פירוש הדבר הוא שיהיה עליך להאכיל אותו לעתים קרובות. ככל שהתינוק גדל, כך גם קיבתו גדלה. הוא יאכל בתדירות נמוכה יותר כיוון שהוא יהיה מסוגל לקלוט כמות גדולה יותר של חלב בכל הזנה. ההמלצה היא להניק את התינוק לפי דרישה, כלומר כאשר התינוק מסמן לנו שהוא רעב. גם אם עברה פחות משעה מאז ההנקה האחרונה- אל תהססי להניקו שוב. תינוקות יונקים אוכלים לפעמים באופן "מרוכז" בהתחלה. פירוש הדבר הוא שהתינוק ירצה לאכול כמה פעמים ברצף לפני התנומה שציפית לה. אין זה אומר כי אספקת החלב שלך נמוכה. זוהי התנהגות נורמלית של הנקה.

איך תדעי שזה עובד?

  • התינוק ישן למשך כמה שעות אחרי ההנקה
  • הוא יונק בכל שעתיים או שלש, לפחות שמונה פעמים במהלך 24 שעות
  • הוא יונק למשך 10 דקות ויותר, ולא למשך יותר משעה (עם זאת, תני לתינוק ולא לשעון, להחליט כמה זמן הוא ינק).
  • אפשר לשמוע את האכילה לפי קצב קבוע: צליל יניקה – הפסקה – צליל יניקה
  • 5-4 חיתולים רטובים ביום מעידים על כך שהתינוק מקבל מספיק חלב.
  • השדיים מלאות לפני הארוחה ורכות לאחריה
  • אחרי הארוחה התינוק רגוע וכבר אינו רעב.