סימילאק, כאן בשבילכם

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img

כיצד שילוב הנקה ותמ"ל משפיע על התינוק? ואיך מתמודדים?

מהרגע ששילבת תרכובת מזון לתינוקות עם הנקה, הרגלי האכילה של התינוק שלך השתנו. מה ניתן לעשות?

אבא מאכיל את בנו בבקבוק חלב

שילוב הנקה ותרכובת מזון תינוקות (תמ"ל) הוא צעד מתאים לאמא שרוצה להנות מכל העולמות: להמשיך לתת לתינוקה את כל היתרונות שבהנקה, ובמקביל לרכוש עצמאות ולחבר את התינוק עם דמויות חשובות אחרות בקרבתו.
במהלך הדרך הזו, אולי תגלי כי תינוקך מפתח הרגלי אכילה שונים מאלה שהכרת עד כה. הם יכולים להיות אחד מאלה, או כמה ביחד:

  • אכילה מהירה יותר
  • הפסקות ארוכות בין ארוחות
  • שוני בתדירות ובמרקם היציאות

שינויים אלה הינם נפוצים, ובדרך כלל לא מעידים על בעיה. במידה והשינוי מעורר אצלך שאלות כלשהן, תוכלי לפנות לרופא או לרופאת הילדים שלכם, והתייעצי איתם לגבי פתרונות. סימילאק מציעה מגוון של מוצרים: למצבי אלרגיה ולבעיות עיכול הנובעות מרגישות לחלבון חלב פרה, למצבי פליטות, לבעיות עיכול כמו גזים, עצירות.

תינוק יונק מהשד

שילוב הנקה ותמ"ל – מה עוד אפשר לעשות?

מנעי בלבול של התינוק בין השד לבקבוק

כשאת בסביבה, התינוק מריח את חלב האם שלך ומעוניין בו. רצוי להתחיל את האכלה בבקבוק כשאת לא זו שנותנת לו את הבקבוק, ואפילו אולי כשאת לא בבית. כך הוא יכיר טוב יותר את הבקבוק, וימשיך איתו.

העלי את התינוק לגרעפס אחרי ארוחה בבקבוק

כשתינוקך מתחיל לקבל בקבוק, אולי תופתעי מהמהירות בה הוא אוכל. הסיבה היא כי הבקבוק מעביר את התמ"ל במהירות גדולה יותר מאשר השד, ולא בהכרח כי התינוק רעב יותר מבעבר. במהלך הארוחה ואחריה, העלי את התינוק לגרעפס, כדי לשחרר כל לחץ שנגרם מאכילה מהירה.

רשמי את שעות האכילה של התינוק

עיכול של מזון תינוקות לוקח זמן רב יותר מאשר בהנקה, ולכן הגיוני שיהיו פחות ארוחות במציאות החדשה. עם זאת, חשוב לעקוב אחר זמני האכילה, כדי למנוע מצב בו הרצף נפגע. רשמי כל ארוחה, מתי התקיימה, כמה אכל וכמה זמן זה נמשך.

שימי לב לסימני עצירות

עצירות מוגדרת כמצב בו קיים קושי בהוצאת הצואה וקיימות פחות מ-3 תנועות מעיים בשבוע. במצב זה יש להתייעץ עם רופא הילדים. עקבי אחר היציאות של תינוקך, ושימי לב אם הן נהיות קשות. המנעי ממתן תרופות נגד עצירות מבלי להתייעץ עם רופא.

שימרי על ייצור החלב שלך לפי הצורך

כל עוד תמשיכי להניק, גופך ימשיך לייצר חלב בהתאם לכמות ההנקות. אם את חשה ירידה בייצור החלב, תוכלי להישתמש במשאבת חלב בזמנים בהם התינוק מקבל תמ"ל

וכך לעודד ייצור נוסף של חלב.