סימילאק, כאן בשבילכם

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img

העריסה והפוטבול: הכל על תנוחות הנקה

קיימות ארבע תנוחות הנקה מקובלות, איזו מהן מתאימה לך? והאם בכלל צריך להתחייב לאחת? כל התשובות לאמא המניקה ולבייבי הזללן

אימא מניקה את תינוקה בתנוחת עריסה

בכל הנוגע להנקה, אין דרך טובה יותר וטובה פחות. ההנקה הכי קלה מתאפשרת כשתינוקך ואת חשים נוחות ורוגע. כיוון שכל אמא היא שונה וכל תינוק הוא שונה – תנוחות הנקה שונות יכולות להתאים יותר מאחרות.

יש מומחים המציעים להחליף תנוחות לשם הגיוון, שהתינוק לא יתרגל רק לאחת מהן. אחרים יעדיפו שתמצאו יחד מה שמתאים לכם – ותישארו איתו. תהא גישתכם אשר תהא, אלה הן תנוחות ההנקה האפשריות:

אחיזת עריסה

שבי על כסא נוח, שתומך בזרועות ובגב, מבלי להוריד את הכתפיים. תפסי את השד בצורת C והניחי את התינוק לאורך בטנך, כך שבטן מוצמדת לבטן. ראש התינוק צריך להיות בפנים המרפק שלך, ופיו ישר מול הפטמה. העזרי בכרית כדי לתמוך בזרוע שלך.

אם את עושה זאת נכון, הגוף של תינוקך אמור ליצור קו ישר מהאוזן, דרך הכתף ועד לירך. אם הזרוע שלו מפריעה להנקה, אפשר לחבקה מתחת למותן שלך.

אימא מניקה את תינוקה בתנוחת פוטבול

אחיזת הפוטבול

בתנוחה זו האמא אוחזת את התינוק כמו כדור פוטבול. היא מתאימה לאמהות עם שדיים גדולים, שלא משוכנעות כי התינוק יונק בהצלחה. כמו כן, היא מתאימה לתינוקות קטנים שנולדו לפני המועד, ומקלה על אמהות שסובלות מכאבים אחרי ניתוח קיסרי.

הניחי כרית לצדך, שתתמוך במרפק שלך ובישבן התינוק. אחזי בתינוק לצד המותן שלך, כשראשו בכף ידך, וצווארו מוחזק על ידי הבוהן והאמה שלך; והגישי לו את הפטמה. אם נדמה כי לא נוח לתינוק, מקמי שמיכה רכה בין כף ידך וראשו, לריפוד.

אימא מניקה את תינוקה בתנוחת עריסה מוצלבת

אחיזת עריסה מוצלבת

האחיזה הזו נפוצה אצל אמהות שחשות כי תינוקן לא נצמד לשד במידה מספקת, ובמיוחד תינוקות קטנים שנולדו מוקדם. בעריסה המוצלבת אפשר לראות האם התינוק התחבר לפטמה, בבירור יותר מאשר בעריסה הקלאסית. האחיזה דומה לעריסה, רק שהפעם התינוק נתמך בזרוע הנגדית לזו של השד שממנו הוא יונק. התינוק צריך להיות מאוזן עם השד, וגופה מופנה כלפייך. כשהתינוק פותח את פיו, הכניסי את הפטמה לפה כך שקצה האף שלו, לחייו וסנטרו כולם נוגעים בשד.

אימא מניקה בשכיבה

הנקה בשכיבה

תנוחה נוחה ומרגיעה, שמתאימה במיוחד להנקות בלילה או לנשים שהישיבה הממושכת לא נוחה להן. שכבי על הצד, השתמשי בשתי כריות – אחת לתמיכה בראשך והשנייה לאורך הגב. ראשך וצווארך צריכים להיות מונחים בנוחות על הכריות. אפשרות נוספת היא לשכב על הצד, כשזרוע אחת תומכת בראשך והשנייה מחזיקה את שדך. מאחורי הגב של התינוק גלגלי שמיכה או הניחי כרית, ושכבי לידו כך שפיו בקו ישר עם הפטמה שלך, והוא מתחיל לינוק בשמחה.

תנוחת ההנקה המועדפת שלך עשויה להשתנות לאורך הזמן, וככל שהתינוק יגדל. יתכן שתגלי שככל שתגווני בתנוחות, ייטב לגופך ובעיקר לגב שלך. בכל התנוחות, מלבד ההנקה בשכיבה – השתמשי במידת הצורך גם בשרפרף לרגליים, אשר מיטיב עם הגב ומשפר את היציבה.

נתקלת בבעיה? הכני וקראי את הפתרונות המומלצים לבעיות הנקה נפוצות.