כאן. בשבילכם. סימילאק

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img

איך מחליפים חיתול: צעד אחר צעד

רגע לפני שתדעו לעשות זאת מתוך שנתכם, אולי אתם עדיין קצת מבולבלים בסדר הפעולות - אז הנה כל השלבים להחלפת חיתול

תינוק שוכב ומחליפים לו חיתול

בעוד מספר ימים, זה יהיה עבורכם כמו טבע שני, אבל עבור מי שמעולם לא התנסו בהחלפת חיתול לתינוק, הפעולה עלולה להיות קצת מסורבלת וקשה בפעמים הראשונות. אין במה להתבייש – לא כולם נולדים עם הידיעה איך מחליפים חיתול. החשוב הוא לעשות זאת בסבלנות וברוגע, כשכל החפצים שאנחנו זקוקים להם נמצאים בהישג יד: חיתול נקי, פח אשפה לחיתול מלוכלך (או שקית), משחה לתפרחת חיתולים, בגדים להחלפה והכי חשוב – מגבונים. מה עשו הורים לפני עידן המגבונים? איננו רוצים אפילו לחשוב על זה…

אז איך מחליפים חיתול? בוא ונעבור אחר תהליך, צעד אחר צעד:

צעד ראשון: הורדת החיתול המשומש

הניחו את התינוק כשהוא שוכב על גבו, במקום בטוח כמו שידת החתלה או על הרצפה. שחררו את סרטי ההדבקה ומישכו כלפי מטה את החלק הקדמי של החיתול. הרימו את פלג גופו התחתון של התינוק תוך כדי אחיזת הקרסוליים ביד אחת והסירו את החיתול המלוכלך. זרקו את החיתול המלוכלך לפח או הניחו בשקית.

צעד שני: נקיון הישבן

נקו את אזור הישבן של התינוק עם מגבון לח. נגבו היטב מלפנים ומאחור. אם התינוק התלכלך מאוד מקקי – מגבון לא בהכרח מספיק, וכדאי לשטוף את האזור במים פושרים מתחת לברז.

צעד שלישי: מריחת קרם

מרחו על הישבן ובאזור איבר המין קרם החתלה, על מנת למנוע תפרחת חיתולים או על מנת לטפל במידה ויש תפרחת שכזאת. כמות קטנה של קרם יכולה להספיק.

צעד רביעי: הלבשת חיתול חדש

הניחו את החיתול החדש כך שמחציתו האחורי, המכיל סרטי הדבקה משני הצדדים, יהיה מתחת לישבנו של התינוק. הדקו את החיתול משני צידיו עם סרטי ההדבקה וודאו שהחיתול ממוקם בנוחות בין רגליו. חיתול צמוד מדי עלול לגרום לחיכוך ואי נוחות עבור התינוק.

צעד חמישי: הלבישו את התינוק בבגדים חדשים. החלפת החיתול הסתיימה וכעת אפשר להמשיך בסדר היום, שיהיה יבש ושמח ככל האפשר.