סימילאק, כאן בשבילכם

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img

האם חשוב להוציא גרעפס לתינוק אחרי כל ארוחה?

מהי התנוחה הכי אפקטיבית להוצאת גרעפס לתינוק ולמה זה כל כך חשוב? תשובות בסרטון

צילום של אמא מהגב מחזיקה תינוק על הכתף שלה

כבר כמה עשורים שמנחים הורים לעזור לתינוק קטן לשחרר גרעפס בסוף כל ארוחה – האם ההמלצה מעודכנת ועד כמה זה חשוב? רונית, המנהלת המדעית של סימילאק, מסבירה, "בזמן האכילה תינוקות בולעים אויר ומכיוון שתכולת הקיבה שלהם קטנה מאוד, תכולת האוויר עלולה לבוא על חשבון האוכל. לכן חשוב לשחרר גרעפס לתינוק גם באמצע הארוחה וגם בסופה. לעומת הנקה, בהזנת בקבוק יש נטייה לבלוע יותר אויר לכן כשהתינוק עושה הפסקה קטנה ביניקה מהבקבוק, מומלץ להרים אותו ולעזור לו לשחרר את הגרעפס. אם כעבור כמה דקות אין סימן לגרעפס והתינוק לא נראה סובל, אפשר להניח לעניין".

ומהי הדרך המומלצת לחלץ את הגרעפס?

רונית: "התנוחה הקלאסית היא הנחת התינוק על הכתף כשהבטן שלו נלחצת אלינו קלות. אפשר גם הפוך – להחזיק בתינוק כשהגב שלו לכיוון הבטן שלנו והיד שלנו תומכת קלות בבטנו במעין ישיבה נתמכת. עוד תנוחה מומלצת: להשכיב את התינוק כשהבטן שלו נתמכת על האמה שלנו וביד השניה לעסות בעדינות את גבו. אפשר להחליף בין התנוחות, כל פעם יכולה תנוחה אחרת לעבוד".

מה ניתן לעשות כדי לצמצם את כמות האוויר שהתינוק בולע? רונית ממליצה: "כדי לצמצם את בליעת האויר בהזנת בקבוק, חשוב להטות את הבקבוק כך שאזור הפטמה שנמצא בפי התינוק יהיה מלא חלב ולא רק חצי ממנו. כמו כן, מומלץ לשים לב מתי התינוק מסיים למצוץ ולא להוציא את הפטמה באמצע תנועת היניקה. הכי חשוב להיות עירניים ולשים לב מתי התינוק לא נינוח וצריך את העזרה שלנו כדי לשחרר אוויר שהצטבר בקיבה".

 

לצפייה בסרטון "האם צריך להוציא לתינוק גרעפס אחרי כל האכלה?" מתוך "הורים בדקה"

similac