slider-bar

  גרור לקרוא על התפתחות התינוק לפי גיל התינוק בחודשים

  תינוק בן 4 חודשים: מה מתרחש אצלו?

  הוא מצחיק אתכם, מדבר בשפה משלו ומגיב לשעת המשחק - אבל מה לעשות אם הוא סובל מעצירות או פליטות? הנה כל מה שצריך לדעת על התפתחות התינוק בגיל 4 חודשים

  אמא בפארק מרימה תינוק באויר

  העולם של תינוקכם כרגע

  יש לכם קומיקאי קטן?

  תינוק בן 4 חודשים הוא כבר קומיקאי קטן - בשלב הזה הוא אולי יצחק בקול רם או "יתגלגל מצחוק". סביר להניח שאתם תצטרפו אליו. נסו לחקות אותו ולענות לו. אין כיף כמו להצחיק תינוק, ולצחוק יחד איתו.

  תינוק שותה מבקבוק חלב

  תזונת התינוק שלכם

  חסינות-לא רק בתוכניות ריאלטי

  תזונת תינוק בן 4 חודשים משפיעה לא רק על מערכת העיכול אלא גם על מערכת החיסון של התינוק, בין אם את מניקה או משלבת תמ"ל, הגוף של תינוקך זקוק לרכיבים תזונתיים כגון: פחמימות, שומנים, חלבונים, ויטמינים, מינרלים, עבור מערכת חיסון בריאה. הנה דוגמא לחשיבות חלק מהרכיבים:...

  המשך
  • פחמימות, חלבונים ושומנים - המספקים אנרגיה מהווים חומרי בניין במבנה ממברנות התאים ןמעודדים גדילה והתפתחות.
  • ויטמינים ומינרלים -שחקנים מרכזיים בתהליכים המטבולים שעובר גופנו. אבץ, לדוגמא, הוא חיוני להתפתחות התאים בגוף כולל אלה של המערכת החיסונית.
  • נוקלאוטידים - מרכיבים חיוניים לבניית תאים. חשובים במיוחד בתקופה של גדילה מואצת והתפתחות.

  חלב אם הוא התזונה הטובה ביותר לתמיכה במערכת החיסון. אם את משתמשת בתרכובת מזון לתינוקות, דעי שסימילאק גולד עם רכיב ה-HMO הקיים בחלב אם, מספק הרכב תזונתי מלא שפותח מדעית על מנת לספק את הצרכים התזונתיים של התינוק ותורם להגנה חיסונית.:

  • תורם להגנה חיסונית
  • מסייע לגדילת חיידקים ידידותיים
  • קל לעיכול

  בנוסף, זה הזמן לשים לב לתדירות היציאות של תינוקכם, ולוודא שאינו סובל מעצירות. אם תדירות היציאות, מרקמן הקשה ועוויתות פניו של התינוק בעת שהוא עושה קקי, מסמנים לכם כי כך מדובר, התייעצו עם רופא הילדים. נסו להחליף את הפורמולה של התינוק. תמ"ל על בסיס חלבון מפורק באופן חלקי, דל בלקטוז כגון סימילאק קומפורט, פותח מדעית למצבי עיכול קשים.

  בעיה נוספת שאותה כבר תזהו מיד - היא בעיית הפליטות או הריפלוקס, שאינה נעימה לתינוקכם ולכם. גם כאן, שיקלו להחליף פורמולה- סימילאק ספיט אפ רליף - תמ"ל ההופך סמיך בקיבה ובכך תורם להפחתת תדירות הפליטות. ובכל מקרה של שינוי התמ"ל יש להיוועץ ברופא הילדים או עם תזונאי/דיאטן  *HMO מסוג 2'FL, שאינו מופק מחלב אם. 2'FL הוא אחד ממשפחת ה-HMO הקיימים בחלב אם.

  רוצה קופון הנחה שווה במיוחד לאחד ממוצרי סימילאק? לחצי כאן

  להמשך קריאה קרא פחות
  תינוק באמבטיה מחייך

  התפתחות התינוק שלכם

  דברו אליה

  בגיל 4 חודשים, התפתחות התינוק ממשיכה להתקדם והוא נמצא בדרכו לפיתוח מיומנויות שפה, כמו גם שליטה טובה יותר בשריריו. אצל תינוקות, הגברת השליטה בשרירים מתחילה בצוואר ולאחר מכן ממשיכה במורד הגוף. הדיבור והשירה שהוא שומע מעודדים אותו לדבר בעצמו. בנוסף, הוא לומד על אנשים כאשר הוא נמצא במחיצת הוריו....

  המשך

  תינוקכם מדבר ב"ג'יבריש" (שפת קשקושים) מתוך סיבה – גם אם אינכם מודעים אליה. להלן כמה דברים שניתן לעשות כדי לסייע לתינוק לפתח מיומנויות והבנה של שפה:

  • דברו אל התינוק לעתים קרובות בעת הלבשתו, האכלתו ורחיצתו. חקו את הקולות או ההברות שהוא משמיע
  • העניקו לו פרקי זמן שקטים על ידי כיבוי הרדיו או הטלוויזיה
  • עודדו את תינוקכם להסיט את מבטו אל עבר מקורות קול
  • בעת הדיבור אל התינוק, חזרו על מספר צלילים שוב ושוב, ונסו לגרום לו לחזור עליהם

  רוצה קופון הנחה שווה במיוחד לאחד ממוצרי סימילאק? לחצי כאן

  להמשך קריאה קרא פחות
  רופא בודק תינוק

  דברים לחשוב עליהם עכשיו

  המעקבים החשובים

  הליכה עם תינוק בריא אל הרופא או אל טיפת החלב הופכת לשגרה עבורכם - הקפידו להגיע בזמן, לוודא שתינוקכם גדל ומתפתח היטב ולשאול שאלות שודאי עולות אצלכם במהלך הטיפול בתינוק....

  המשך

  אל תמעיטו בערך קבלת החיסונים. אמנם מחלות הילדות פחתו באופן ניכר בשנים האחרונות, אולם האורגניזמים שגורמים לחלק מן המחלות עדיין קיימים. חיסון התינוק הוא עדיין הדרך העיקרית להגן על תינוקות מפני מחלות – עכשיו ובשנים שיבואו. שימו לב, משרד הבריאות ממליץ בחודש הרביעי לחיי התינוק לקבל מנה שנייה של חיסונים נגד טטנוס, דיפטריה, שעלת, פוליו, המופילוס אינפלואנצה b, פנוימוקוק ונגיף הרוטה.

  רוצה קופון הנחה שווה במיוחד לאחד ממוצרי סימילאק? לחצי כאן

  להמשך קריאה קרא פחות

  מאמרים נוספים בקטגוריית ההריון: