slider-bar

  גרור לקרוא על התפתחות התינוק לפי גיל התינוק בחודשים

  תינוק בן חודש: מה עובר עליו?

  הוא אולי נראה קצת חסר אונים, אבל התינוק שלכם כבר רואה ושומע לא מעט, והרפלקסים שלו מרתקים. הנה כל מה שצריך לדעת על התפתחות תינוק בן חודש

  תינוק מחייך

  העולם של תינוקכם כרגע

  מעניין כאן בחוץ

  ברוכים הבאים לעולם ההורות. מצפה לכם שנה מלאה בהתחלות חדשות, התרגשות והתלהבות. חושי התינוק מפותחים להפליא עוד בתקופת ההריון. עוד כשהיה עובר ברחם, הוא השתמש בחושים רבים כדי להתוודע לאמו, ועכשיו מרגע הלידה, הוא מתחיל ללמוד על העולם שסביבו ולאחר מכן ישתמש במידע כדי לתקשר עם הוריו.

  תינוק יונק

  תזונת התינוק שלכם

  איך יודעים שהוא רוצה לאכול?

  שעת ההאכלה היא הזדמנות להעניק לתינוק תשומת לב מלאה, דברי אליו בשעת האכלה, כך תעזרי לו לזהות את קולך. תינוקות שאך נולדו אינם רעבים במיוחד ביומיים-שלושה הראשונים. לרוב הם זקוקים למנות קטנות של אוכל בכל ההאכלה....

  המשך

  הנקה היא התזונה הטובה ביותר לתינוק שלך. אם את מניקה, יתכן והתקופה הראשונה תהיה לא פשוטה ותלווה באי נוחות, רגישות של הפטמות, תפיסה לא נכונה של השד על ידי התינוק. נשמח לתת לך מידע לגבי תנוחות הנקה שיוכלו להקל עלייך ועל תינוקך בזמן האכלה.

  במידה והחלטת לשלב תרכובת מזון לתינוקות, התחילי עם הסדרה המובילה של סימילאק- סימילאק גולד - סימילאק גולד עם רכיב ה-HMO הקיים בחלב אם*, מספק הרכב מיוחד בלי שמן דקל ואשר מכיל רכיבים שנמצאו במחקרים כמסייעים להתפתחות מערכת החיסון הטיבעית של תינוקות ותורם להגנה חיסונית. סימילאק גולד בתוספת HMO, הרכיב השלישי בכמותו בחלב אם (מתוך מוצקי החלב) מאפשר לייצר מערכת חיסון בריאה לתינוק:

  • תורם להגנה חיסונית
  • מסייע לגדילה של חיידקים יידידותיים
  • קל לעיכול

  בין אם תבחרי בהנקה או תמ"ל, שימי לב לסימני הרעב של התינוק: הוא מסמן שהוא מוכן לאכול על-ידי תנועות חיפוש, מציצת אצבעות או אגרוף וחוסר מנוחה. בכי הוא סימן מאוחר יותר של רעב.

  תינוק בן חודש עלול לסבול מקשיי עיכול שונים. לסימילאק יש מגוון רחב של מוצרים הנותנים מענה: במקרה של גזים,-סימילאק קומפורט, במקרים של פליטות או ריפלוקס - סימילאק ספיט אף רליף (יש להיוועץ ברואר או דיאטן/תזונאי לפני השימוש). אצל מיעוט של תינוקות מתגלה רגישות לחלבון חלב פרה - גם עבורם יש פורמולה (יש להיוועץ ברואר או דיאטן/תזונאי לפני השימוש)ייעודית- סימילאק אלימנטום .  HMO מסוג 2'FL, שאינו מופק מחלב אם. 2'FL הוא אחד ממשפחת ה-HMO הקיימים בחלב אם.

  רוצה קופון הנחה שווה במיוחד לאחד ממוצרי סימילאק? לחצי כאן

  להמשך קריאה קרא פחות
  תינוק אוחז באצבע של אימו

  התפתחות התינוק שלכם

  ראש גדול ועור יבש? הכל בסדר

  ראשו של התינוק גדול בהשוואה לשאר חלקי גופו. ייתכן שתמצאו חבורה אחת או שתיים על ראשו מהלידה. יתכן שעיניו יהיו אדומות ועפעפיו נפוחים. פזילה קלה מפעם לפעם היא מצב נפוץ במהלך השבועות הראשונים. ייתכן שעורו יהיה יבש, יהיו לו קשקשים ומעט פריחה. רקמת החזה של התינוק עשויה להיות נפוחה עקב ההורמונים של האם שנשארו בגופו. עד לגיל חודש, התינוק אמור להיות מסוגל להרים את ראשו....

  המשך

  מביט בחפצים ופרצופים

  בחודש הראשון, התינוק שלך בוהה הרבה. תחום הראייה הטובה ביותר שלו מוגבל למרחק של 30 סנטימטרים מפניו. זהו המרחק מעיניו של התינוק לפניו של האדם המאכיל או מחזיק אותו. קשר-עין עשוי להיות קצר בתחילה, אך הוא יגבר במהלך השבועות הראשונים. התינוק יתחיל לעקוב אחר פרצוף או חפץ באטיות מצד לצד. הוא נוהג להסיט את מבטו כאשר הוא רוצה לנוח. הוא מבחין בניגודים קיצוניים- דוגמאות של פסים אלכסוניים בשחור ולבן מעניינים אותו.נראה שתינוקות מחבבים פנים אנושיים, בגלל שינויי הבעות שנראים להם מעניינים.

  אמא, דברי אלי

  תינוקות אוהבים לשמוע צלילים משתנים, כגון קולות דיבור (במיוחד של אמם) או מוסיקה, יותר מאשר צלילים שאינם משתנים. מוסיקה רכה – שירה או צעצוע מוסיקלי – מסבים להם הנאה. דברו אל התינוק לעתים קרובות. נראה שהם מגיבים טוב יותר לדיבור רגיל וקצבי מאשר לצלילים חסרי משמעות. ייתכן שזו תחילתה של התפתחות השפה עבורם. אולם כאשר ישמע רעש שמבהיל אותו, הוא כנראה יבכה, יקשיח את גופו ואת רגליו או יפרוש זרועותיו כלפי חוץ ויחזיר אותן אל החזה.

  רפלקסים, הם כבר כאן

  תינוק בן חודש נולד עם רפלקס היניקה המסייע לו לפתוח את פיו ולמצוא את הפטמה לשם הנקה או בעת האכלה מבקבוק. ייתכן וכבר פיתח מספר ריפלקסים נוספים: פיהוק מאפשר לו להגדיל את כמות האויר בראותיו, התעטשות מאפשרת לו לנקות את אפו, סיבוב ראש לצד אחר אם נשימתו נחסמת (אך אין לסמוך על רפלקס זה בכל הנוגע לבטיחות) היכולת לזוז לאחור מסמן כאב או פציעה קלה. רפלקס אחיזה , תינוקות רכים יכולים לכרוך את אצבעותיהם מסביב לכל חפץ קטן שמניחים בכף ידם.

  רוצה קופון הנחה שווה במיוחד לאחד ממוצרי סימילאק? לחצי כאן

  להמשך קריאה קרא פחות
  תינוק ישן

  דברים לחשוב עליהם עכשיו

  כמה הוא צריך לישון?

  תינוקות בני יומם ישנים בדרך כלל 16 עד 18 שעות ביממה. הם ישנים שעתיים או שלוש, מתעוררים, אוכלים והולכים לישון שוב. לרוב נראה שהם אינם מתנהגים בהתאם לדפוס כלשהו ואינם מבחינים בין יום ולילה. מטעמי בטיחות - השכיבו את התינוק לישון על הגב בלבד....

  המשך

  חיסונים

  משרד הבריאות" ממליץ בחודש הראשון לחיי התינוק לקבל חיסון נגד דלקת כבד נגיפית" B. את החיסון הראשון יקבל התינוק בבית החולים במהלך הימים שלאחר הלידה. החיסון השני ניתן בגיל חודש.

  טיפול בחבל הטבור

  שמרו עליו יבש וחשוף לאוויר על-ידי הנמכה קלה של החיתול והעלאת החולצה. גדם חבל הטבור צפוי לנשור כעבור שבוע עד ארבעה שבועות מהלידה. כדי לשמור על ניקיון האזור, נגבו את הטבור בכל החלפת חיתול. השתמשו בצמר גפן עם אלכוהול 70% כדי לנגב בעדינות את הקצה והבסיס של אזור הטבור. התינוק עלול להתפתל כתוצאה מהקרירות של האלכוהול, אך הפעולה אינה מכאיבה לו. המשיכו בטיפול שבוע נוסף לאחר הנשירה. אם האזור מאדים או מפריש יש לפנות לרופא.

  רוצה קופון הנחה שווה במיוחד לאחד ממוצרי סימילאק? לחצי כאן

  להמשך קריאה קרא פחות

  מאמרים נוספים בקטגוריית ההריון: