כאן. בשבילכם. סימילאק

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img

עובדים ביחד: מהו שילוב סינביוטי?

כאשר סיבים תזונתיים וחיידקים ידידותיים עובדים יחד - התוצאה מצויינת למערכת החיסון של התינוק. כדי להבין איך, בוא נלמד קצת פרוביוטיקה למתחילים

רכיבי פרוביוטיקה

סינביוטיקה היא השילוב בין החיידקים הידידותיים- פרוביוטיקה, עם הסיבים התזונתיים-פרהביוטיקה, המהווים את המזון אותו חיידקים אלו צורכים. שילוב זה הוכח כתורם באופן מיוחד לבריאותם של תינוקות

פרוביוטיקה

המילה "פרוביוטיקה" מתייחסת לחיידקים ידידותיים, המסייעים בשמירה על בריאות מערכת העיכול. במערכת העיכול של בני האדם קיימים כ-400 סוגים של חיידקים פרוביוטיים, אשר תפקידם להפחית את גדילתם של החיידקים המזיקים. כמו כן, הם חשובים להתפתחות המעי ומערכת החיסון, ולספיגת רכיבים תזונתיים התורמים להתפתחות תינוקנו. החיידקים הפרוביוטיים, אשר נחקרו באופן הנרחב ביותר ונמצאו כבטוחים לשימוש הינם לקטובצילוס וביפידובקטריום לקטיס (B.lactis).

פרהביוטיקה

"פרהביוטיקה", אלה סיבים תזונתיים מקבוצת הפחמימות, אשר אינם מתעכלים בגופנו ולכן מגיעים למעי הגס ומשמשים שם כמזון לחיידקים ידידותיים. על כן, הוספתם למזון תורמת לשגשוג ולגדילה של החיידקים הטובים במעי ועל ידי כך לבריאות מערכת העיכול ולחיזוק ההגנה החיסונית של התינוק. ישנם מספר סוגים של סיבים תזונתיים שמקורם במזון אותו התינוק צורך.חלב אם, למשל, מכיל למעלה מ-100 סוגי HMO (אוליגוסכרידים של חלב אם) המהווים את הרכיב השלישי בכמותו בחלב אם (למעט מים), בינהם השכיח ביות ר הוא ה-2'FL. כמו כן, ישנם סיבים תזונתיים מסוג (Galacto-Oligosaccharides) GOS בעוד שירקות ופירות מכילים סיבים תזונתיים מסוג Fructo-Oligosaccharide) FOS).

שילוב סינביוטי

מחקרים רבים בעולם חקרו את השפעתו של השילוב הסינביוטי על בריאות התינוק ומצאו שהוא תורם לחיזוק ההגנה החיסונית של תינוקות, להפחתת שלשול, מחלות, וזיהומים, תוך כדי שמירה על בריאות מערכת העיכול של תינוקות. חשוב להבין ששתי המערכות קשורות זו בזו: כ- 70% ממערכת החיסון של תינוקות נמצאת לאורך מערכת העיכול. מערכת העיכול, מצד אחד, אחראית על ספיגת רכיבים תזונתיים ו"הכנסתם" לתוך הגוף ומצד שני, מגינה מפני כניסתם של מזיקים שונים. מכאן שמערכת עיכול בריאה ומאוזנת, הכוללת שגשוג של חיידקים פרוביוטיים, משפיעה על פעילות תקינה של מערכת החיסון.

סימילאק גולד הכולל את רכיב ה- HMO הקיים גם בחלב אם* מכיל גם שילוב סינביוטי** של פרוביוטיקה מסוג B lactis וסיבים תזונתיים מסוג FOS ואשר הוכח מדעית כתורם להגנה הטבעית של תינוקות.

*HMO מסוג 'FL2, אינו מופק מחלב אם.'FL2 הוא אחד ממשפחת ה-HMO הקיימים בחלב אם. **משלב 2