כאן. בשבילכם. סימילאק

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img

נוקלאוטידים - למה זה טוב?

הם נמצאים בחלב אם ובעלי תפקיד בהתפתחות המערכת החיסונית - אבל האם אפשר לקבל אותם גם בתמ"ל? הכל על נוקלאוטידים

דנא

נוקלאוטידים הינם רכיבים טבעיים הקיימים בחלב אם, החיוניים לפעילות כל תא בגופנו. יש להם טווח רחב של תפקידים פיזיולוגיים ומטבוליים, ותפקיד חשוב במערכת החיסון המתפתחת בקרב תינוקות.

תינוקות נולדים עם מערכת חיסון שלמה, אך לא בשלה. לאחר הלידה, על מערכת החיסון להתמודד לראשונה עם גורמי מחלות שונים החדשים לה. החשיפה לגורמי המחלות, המכונים אנטיגנים, מאפשרת למערכת החיסון של התינוק להגיב ולייצר גורמים חיסוניים כדוגמת נוגדנים, המקנים הגנה חיסונית לגוף נגד מחלות.

חוסר בשלות של מערכת החיסון של תינוקות עלולה להעמיד אותם בסיכון למחלות זיהומיות. ישנן שתי דרכים להתחסנות: דרך אחת היא חיסון נרכש, שהוא תוצאה של חשיפת המערכת החיסונית לאנטיגן ספציפי, המתרחשת בעת מחלה זיהומית, או על ידי קבלת חיסון המבוסס על אנטיגנים מוחלשים על מנת שמערכת החיסון תייצר נוגדנים בתגובה.

דרך אחרת היא חיסון פסיבי, המושג על-ידי קבלת נוגדנים ממקור חיצוני, כמו מגוף האם במהלך ההריון, מיניקת חלב אם, או מחיסון המבוסס על נוגדנים. חלב אם הוא מקור ההזנה המועדף ביותר לתינוקות ומעניק להם הגנה חיסונית אופטימלית.

מחקרים שפורסמו בכתבי העת המדעיים Pickering et al. Pediatrics 1998; Buck et al. Pediatric Research 2004; Schaller et al, Pediatric Research 2004, מצאו כי העשרת תרכובת מזון לתינוקות בנוקלאוטידים ברמה של 72 מ"ג לליטר, הגבירה את התגובה החיסונית של תינוקות לחיסונים מסוימים בהשוואה לתינוקות שניזונו מתרכובת מזון לתינוקות שאינה מועשרת ברמות אלה.

במחקרים שפורסמו בכתבי העת המדעיים Kuo-Inn Tsou Yau et al. JPGN 2003; Pickering et al. Pediatrics 1998; נמצא כי תרכובת מזון לתינוקות המועשרת בנוקלאוטידים, ברמה של 72 מ"ג לליטר, הגדילה רמות נוגדנים בדם והפחיתה משמעותית מקרים של שלשול בקרב תינוקות בריאים.

סימילאק היא תרכובת המזון לתינוקות היחידה בישראל המכילה נוקלאוטידים ברמה של 72 מ"ג לליטר.