תינוק יונק

כמה תינוק צריך לאכול?

עלה

אמא מניקה את התינוק שלה

כשמדברים על כמות האוכל הרצויה לתינוק, צריך לזכור שתפקיד ההורה הוא להקשיב לתינוק, להיות ער לסימנים ולזהות את מצבי הרעב והשובע אצל התינוק. מה זה אומר? צריך לסמוך על התינוק שהינו בעל מנגנון רעב- שובע מפותח ולכן הוא יודע מתי הוא רעב וכמה הוא צריך לאכול. תינוקות הרי נולדים עם יכולת ויסות מזון עצמאית.

רונית, המנהלת המדעית של סימילאק, מזכירה: "כשנותנים לתינוק יותר ארוחות מכפי שהוא צריך, אפשר לשבש כך את מנגנון הרעב והשובע שלו. מה שיוביל לכך שהתינוק יאכל פחות מדי או יותר מדי. בספרות המדעית יש נוסחה לחישוב כמות אוכל לתינוק".

הורים שמזינים את הבייבי בעזרת תמ"ל בבקבוק, יכולים לנהל רישום של זמן הארוחה ושל כמות החלב שניתנה לתינוק ובמקרה של ספק או דאגה, לפנות לרופא או דיאטנית. שאלה נוספת שמעסיקה הורים היא: איך מחלקים את הארוחות על פני היממה? רונית מסבירה , "בחודשים הראשונים לחיים, התינוק אמור לאכול בהתחלה בכל שעתיים-שלוש, ובהדרגה הפערים יכולים לגדול לרווח של ארבע ואפילו חמש שעות בין ארוחה לארוחה”

ואיך יודעים מתי להגדיל את כמות המזון בארוחה? גם כאן התינוק צריך לווסת לבד את כמות החלב שהוא אוכל בארוחה. במידה והתינוק מסיים את כל כמות החלב בבקבוק, כדאי להציע לו בארוחה הבאה יותר חלב, דבר שיאפשר לתינוק לצרוך את הכמות לה הוא זקוק.

חשוב להיות ערניים לדרכים בהן התינוק מסמן שהוא סיים לאכול.יש לסמוך על מנגנון השובע של התינוק.

לפרטים נוספים ולמידע כמה תינוק צריך לאכול, צפי בסרטון מתוך "הורים בדקה"

מאמרים נוספים בקטגוריית צעדים ראשונים בהזנת תינוקות: