סימילאק, כאן בשבילכם

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img

תינוק אוכל בלילה – צורך פיזי או הרגל?

התינוק אוכל בלילה, ואתם כבר מתעייפים - אך האם צריך לגמול אותו מכך? הנה כל מה שצריך לדעת על תאבון לילי של פעוטות

תינוק בזרועות אביו

מצד אחד כיף לראות את התינוק המתוק שלכם בכל שעתיים אפילו כשמדובר באמצע הלילה, ולתת לו את מה שהוא צריך. מצד שני, אתם תיכף קורסים וזקוקים לשנת לילה רציפה. מתי גם התינוק מוכן למרווחים גדולים בין הארוחות, שיאפשרו לו שינה רציפה בין הערב לבוקר?

רונית המנהלת המדעית של סימילאק מסבירה מתי תינוק אוכל בלילה: "כיוון שתינוק נולד עם רזרבות נמוכות של רקמת שומן או שרירים בגוף, בדרך כלל הוא יראה סימני רעב בכל שעתיים – שלוש ".

מתי השלב הזה מסתיים?

כשהתינוק מגיע למשקל של כשישה ק"ג, בסביבות גיל חמישה- שישה חודשים, נראה שבאופן טבעי הוא יכול לישון ברציפות זמן ארוך יותר ולכן יוכל להסתפק בארוחה אחת בלבד במהלך הלילה, וישנם תינוקות שלא יזדקקו לארוחות כלל במהלך כל הלילה. מהשלב הזה תינוקות יעבירו בהדרגה את מרבית צריכת הקלוריות לשעות היום ובמקביל ישנה גם עליה בהפרשת ההורמון מלטונין, החיוני לשינת לילה רצופה. כשהזנת המוצקים מבוססת, לקראת גיל שנה, אין צורך פיזיולוגי בארוחת לילה.

אלה חלק מהסימנים לכך שהבייבי בשל לגמילה מאכילת לילה

  • כשכמות החלב שהתינוק צורך בארוחה עולה לכ- 120 – 180 מ"ל.
  • כשהתינוק הצליח ליצור פער של ארבע-חמש שעות בין ארוחה לארוחה או ישן חמש שעות ברצף.
  • אם התינוק נמצא במשקל תקין ביחס לגילו

אז התינוק מוכן לגמילה מהאכלת לילה. עכשיו איך עושים את זה

רונית מפרטת, "האכלת הלילה מאוד קשורה להרגלי השינה. תינוק שיודע להרדים את עצמו, יתמודד יותר טוב עם התעוררות באמצע הלילה ויקום פחות פעמים בלילה לדרוש אוכל. ארוחת ערב משביעה יכולה גם לעזור -מנה עשירה בסיבים וחלבון המקנה שובע לזמן ארוך יחסית מאפשרת שנת לילה רגועה". לאחר גיל שנה ניתן להציע את התמ"ל בכוס, כך התינוק יגמל מהצורך בבקבוק וימשיך לקבל את התמ"ל והתמיכה התזונתית החשובה להתפתחותו.

 

לפרטים נוספים על תינוקות, לילה ובקבוקים, צפו בסרטון מתוך "הורים בדקה"