סימילאק, כאן בשבילכם

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img

יותר מתחושת בטן: חשיבות החיידקים הידידותיים בתינוקות

רוב האנשים - אפילו אלה העוסקים במקצועות הרפואה - אינם מודעים לתפקיד הקריטי של המיקרוביום, החיידקים הידידותיים שבמערכת העיכול, והשפעתם על בריאות לאורך כל החיים. לדוגמה, האם ידעתם:

רונית דוייב, RD, MSc. In Nutrition, המנהלת הרפואית של סימילאק, מסבירה כיצד המיקרוביום במערכת העיכול של תינוקות ממלא תפקיד קריטי בהתפתחות תשתית בריאותית לכל החיים.

רוב האנשים – אפילו אלה העוסקים במקצועות הרפואה – אינם מודעים לתפקיד הקריטי של המיקרוביום, החיידקים הידידותיים שבמערכת העיכול, והשפעתם על בריאות לאורך כל החיים. לדוגמה, האם ידעתם:

  1. המיקרוביום מתחיל להתפתח ברגע שתינוקות נולדים, ועד שמגיעים לגיל ההתבגרות, תהיה להם קבוצה של יותר מ-100 טריליון חיידקים ידידותיים, החיים בגופם.
  2. מין הילוד, תזונה, אורח חיים, היגיינה אישית, ואפילו חוויות החיים של תינוקך ישפיעו על מספר, סוג ואיכות החיידקים הידידותיים שיתפתחו.
  3. המיקרוביום של תינוקך יכול להשפיע כמעט על כל היבט בחיים: מצב רוח, מתח, אנרגיה, שינה, עור, מערכת החיסון ועוד.
  4. ניתן לשנות ולהשפיע על המיקרוביום של תינוקך – לטוב ולרע – על ידי המזונות שאנו מאכילים, התרופות שאנו נאלצים לתת, כמות שעות השינה של התינוק ואפילו הסביבה שבה הוא גדל.
  5. חברת אבוט, יצרנית סימילאק חוקרת את המיקרוביום של תינוקות במשך עשרות שנים, ובאמצעות מחקרים פורצי דרך על ההרכב הייחודי של חמישה סוגי HMOs – Human Milk Oligosaccharides. אבוט חקרו וגילו כי לחמשת סוגי הHMOs האלה יש תפקיד חשוב בהזנת החיידקים הטובים במעי התינוק ובכך תומכים בעיכול קל ובהגנה החיסונית של תינוקות.

 

 *לתשומת לב: חלב אם הוא המזון הטוב ביותר לתינוק.

5 HMO – תערובת סיבים פרה-ביוטיים שאינם מופקים מחלב אם.