סימילאק, כאן בשבילכם

similac-icon
לוגו אבוט יצרנית סימילאק
similac-icon
similac-img

אלף יום ולילה: חשיבות "אלף הימים הראשונים" ותזונת התינוק שלכם

מחקר מדעי מראה: אלף הימים הראשונים, מרגע ההפריה ועד יום הולדת שנתיים, הם חלון הזדמנויות נדיר להתפתחות השכלית של התינוק

מה עשיתם באלף הימים האחרונים? כנראה שלא מעט. אלף ימים  – קרוב לשלוש שנים – היא יחידת זמן משמעותית בכל מציאות. ומתברר שבתחילת החיים שלנו, היא *הכי* משמעותית. מחקר בתחום מדעי המוח והתפתחות בילדות המוקדמת, שופך אור על המסע של המוח האנושי.

המחקר מגלה כי התזונה במהלך אלף ימי חייו הראשונים של התינוק, בונה את הבסיס להתפתחות טובה ועשויה להשליך על העתיד. את האלף מתחילים לספור מההפריה, כך שאנחנו מדברים על העובר והתינוק עד גיל שנתיים.

כולנו מכירים בחשיבות תזונת תינוקות. אולם מתן תשומת לב מיוחדת לאלף הימים הראשונים מאפשרת לנו להבין את חלון ההזדמנויות הנדיר שנפתח כאן לעיצוב ההתפתחות והגדילה של התינוק. התהליכים בימים האלו מואצים במיוחד: מה שנעשה ולא נעשה, יכול להשפיע על כל חייו של התינוק.

הריון פלוס שנתיים: איך התזונה משפיעה על מוח העובר והתינוק?

במהלך ההריון, המוח של העובר מתפתח באופן חסר תקדים. המקור היחיד לתזונת העובר הוא כמובן תזונת האם ולכן אי אפשר להמעיט בחשיבות הבחירות שלה. לצד תפריט מלא בויטמינים ומינרלים, מומלץ כי האם ההרה תצרוך גם תוספים: חומצה פולית, ברזל, ויטמין D ויוד – תוך התייעצות עם רופא או דיאטנית.

אחרי הלידה, המוח ממשיך לעבוד בשיא המרץ והתינוק מפתח מוטוריקה, אוצר מילים, קשר עין יד ואיי-קיו (IQ). התזונה שיקבל התינוק תשפיע על כל התחומים האלה. עליה לכלול רכיבים שתורמים להתפתחות הקוגניטיבית, שמעניקים הגנה חיסונית ושמסייעים לעיכול קל, כך שכל הרכיבים יספגו בגוף. הטבע כבר המציא את הפתרון האופטימלי: חלב אם. בחלב האם יש חומרים שמסייעים להתפתחות, באיזון המושלם והנכון ביותר. האם המניקה מסוגלת להעניק את הנוסחה המושלמת הזו לתינוק, רק על ידי זה שהיא שם.

עם זאת – החיים המודרניים מאפשרים להוסיף לחלב האם תמ"ל, בהתאם לצורך של התינוקת או התינוק ושל הוריו. רעיון אלף הימים מקבל כאן משנה תוקף. מומלץ לבדוק כי התמ"ל שבה נבחר תכיל את הרכיבים שיתמכו להתפתחות הקוגניטיבית של התינוק.

בהקשר הזה, כדאי להכיר שני רכיבים: DHA – חומצת שומן ממשפחת האומגה 3 ולוטאין – רכיב שהוכח כתומך בהתפתחות הראיה. תמ"ל איכותי, חייב לכלול את שניהם בכמויות מספקות, כדי לוודא שהמזון תורם להתפתחות השכלית.

אך הרכיבים הללו לבדם אינם מספיקים. התינוק עד גיל שנתיים זקוק, כאמור, להגנה חיסונית ולהקלה בעיכול. לצורך הגנה חיסונית נחפש תמ"ל שמכיל סיבים תזונתיים וכן רכיב ממשפחת
ה HMO, הקיים בחלב אם. במוצרי סימילאק, קיים HMO מסוג 2FL – הנפוץ ביותר מסוג זה (יצויין כי מקורו של הHMO המדובר אינו מחלב אם).

ואסור לשכוח את העיכול. מחקרים מראים כי השימוש בתמ"ל ללא שמן דקל  תומך במתן יציאות רכות בתדירות טובה וספיגה יעילה.

בקבוק שנותן ראש שקט

אז מה היה לנו?

DHA ולוטאין לתמיכה בהגנה חיסונית, HMO וסיבים תזונתיים להגנה חיסונית וללא טיפה אחת של שמן דקל (היעדר שמן דקל בתמ"ל מסייע לעיכול קל). את כל אלה תמצאו בנוסחת הטריפל של מוצרי סימילאק גולד. רוצים לנצל את אלף הימים הראשונים להתפתחות מירבית של תינוקכם? סמכו על השלישייה הפותחת של סימילאק. היא תתן לכם ראש שקט.

 

*לתשומת לב: חלב אם הוא המזון הטוב ביותר לתינוקך

*HMO מסוג 2FL הינו אחד ממשפחת ה-HMO הקיימים בחלב-אם ושאינו מופק ממנו.