תינוק בים

האם לתת מים לתינוק בקיץ?

בימים חמים עולה השאלה אם להוסיף מים לתזונה המבוססת על תרכובת מזון לתינוקות (תמ"ל) או חלב אם, כדי למנוע התייבשות. המומחית של סימילאק מסבירה מתי נכון לתת מים לתינוק

עלה

תינוק יושב על אמא בפארק ושותה בקבוק

בימים החמים של הקיץ הורים רבים מתחבטים אם להציע לתינוק יונק או לתינוק שתזונתו מתבססת על תמ"ל, גם מים בנפרד, כדי להיות בטוחים שהוא מקבל כמות נוזלים מספקת ולא יתייבש.

רונית, המנהלת המדעית של סימילאק, אומרת כי לתינוק מתחת לגיל שישה חודשים, אין צורך להוסיף מים בין הארוחות ומפרטת: "עד לגיל 6 חודשים כל תזונתו של התינוק מתבססת על נוזלים שהם התמ"ל או חלב אם. כך שאין צורך להוסיף מים בנפרד.

יתכן שבימים חמים, התינוק יגדיל את מספר הארוחות שהוא אוכל ביום וכך הוא יקבל יותר נוזלים. החל מגיל חצי שנה, כשמזינים את התינוק במזון משלים, מאוד חשוב להציע לתינוק מים, גם אחרי הארוחה וגם בין הארוחות".

את האופציה להוסיף מים לתערובת התמ"ל, רונית שוללת חד-משמעית, "אסור בתכלית האיסור לדלל תרכובת מזון לתינוקות. התמ"ל מפותח מדעית כדי לענות על צרכי הגדילה המואצים של תינוקות. ברגע שמדללים את התמ"ל התינוק יקבל פחות אבות מזון כמו חלבונים, פחמימות, שומנים, ברזל ויטמינים ומינרלים ועלולים להיווצר חסרים תזונתיים שיגרמו להפרעה בהתפתחות ובגדילה".

לסיכום, גם אם בחוץ שרב כבד, או פשוט בימים חמים בהם אתם נמצאים עם התינוק מחוץ לבית, אל תדללו את התמ"ל. במקום זה - הציעו לתינוק ארוחות נוספות. מאחר והתזונה של הבייבי מבוססת על נוזלים, אין סכנה שיתייבש. החל מגיל חצי שנה אפשר ורצוי בהחלט לתת מים לתינוק ולוודא שהוא שותה מספיק.

לצפייה בסרטון "האם בקיץ להציע יותר מים או מזון לתינוק?" מתוך "הורים בדקה"

מאמרים נוספים בקטגוריית צעדים ראשונים בהזנת תינוקות:

להעיר תינוק לאוכל?תינוק אוכל בלילהכמה תינוק צריך לאכול?איך יודעים שהתינוק רעב?גרעפס לתינוקהאם התינוק אוכל מספיק?