slider-bar

  לחצו על שבוע ההריון לקבלת מידע

  שבוע 23 להריון: כל מה שקורה לך ולעובר

  מעקב שבועות הריון הוא השותף הנאמן למסע המרתק של כ-40 שבועות דינמיים ומסקרנים. הנה כל מה שצריך לדעת לאורך הדרך

  עובר ברחם בשבוע הריון עשרים ושלושה

  התפתחות העובר בשבוע הריון 23

  שיא ההכנות לקראת הנשימה העצמאית הראשונה

  שלום אמא יקרה,

  מקווה שגם את כמוני עסוקה בהכנות נרגשות ליום בו ניפגש. אספר לך קצת על ההכנות שלי: שבוע 23 הוא חגיגי כי אני מתכונן בו לרגע חשוב שמחכה לי כשאצא החוצה: הנשימה הראשונה! אני אמנם מקבל עדיין את כל החמצן הדרוש לי מהשילייה, אבל כבר עושה תנועות הדומות לתנועות נשימה, כדי לתרגל את שרירי הסרעפת. הריאות שלי ממש נותנות קפיצת התפתחות השבוע - כלי הדם של הריאות גדלים והריאות מייצרות חומר שמאפשר להן להתנפח ולהוציא אוויר....

  המשך

  רוצה לחוש מה הגודל שלי בשלב הזה? ובכן אני באורך של מנגו גדול ושוקל חצי ק"ג בערך. אני גם נראה כבר כמו תינוק חמוד ופחות כמו עובר. אני יודע שגם את לא ניראת כמו שניראת בתחילת ההריון, שנינו הולכים וגדלים ביחד עד לשיא המשותף.

  מתרגשת מההריון? מועדון סימילאק איתך בכל שלב!

  הרשמי ותהני מערכת הריון במחיר שווה ושלל תכנים מותאמים אישית

  הרשמי עכשיו

  להמשך קריאה קרא פחות
  רגליים של אישה על משקל

  בריאותך ותזונתך בשבוע הריון 23

  כמה זה שוקל לנו?

  זה גדול - את בוודאי מתעסקת לא מעט במשקל הגוף בשבוע 23 להריון. אולי היו לך עליות וירידות במשקל במהלך חייך, אבל עכשיו החוויה שונה: במהלך ההריון מדובר על עלייה עקבית ממש, משבוע לשבוע, עד לרגע הלידה – אז, הגוף שלך שנערך להנקה, מוכן כדי לתת לתינוק שלך את כל מה שהוא צבר....

  המשך

  כמה גדול – כמה עוד את עומדת לעלות במשקל? בתקופה זו רוב הנשים מעלות במשקל כ-450 גרם בשבוע. הרופא שלך ימליץ על העלייה הרצויה עבורך.

  למה זה עד כדי כך גדול - כדי להבין מדוע את אולי חשה גדולה וכבדה בעוד שהתינוק שבבטן שוקל יחסית מעט, נפרט את תכולת המשא שאת סוחבת בגאווה (המשקלים עשויים להיות שונים אצל נשים שונות):

  עובר: 4-3 ק"ג
  שיליה: 700 גרם
  מי שפיר: 1 ק"ג
  רחם: 1 ק"ג
  חזה: 1.3-1 ק"ג
  נפח דם: 1.8-1.3 ק"ג
  נוזלים: 1.8-1.3 ק"ג
  שומנים: 4-3 ק"ג.

  מתרגשת מההריון? מועדון סימילאק איתך בכל שלב!

  הרשמי ותהני מערכת הריון במחיר שווה ושלל תכנים מותאמים אישית

  הרשמי עכשיו

  להמשך קריאה קרא פחות
  אישה בהריון עושה מתיחות

  דברים נוספים לחשוב עליהם בשבוע הריון 23

  ד"ש מההורמונים

  מאחר ומרכז הכובד של גופך ממשיך להשתנות, בשבוע 23 את אולי מרגישה יותר מגושמת מהרגיל ואולי גם ההורמונים שמרפים את המפרקים והרצועות, לא תמיד מאפשרים לך להישאר רגועה וסבלנית. נמליץ שתעשי פעולות באיטיות וביתר תשומת לב. אם נפלת, יש לפנות כמובן לרופא לבדיקות. לפני שנכנסים לבהלה גדולה, זיכרי שהתינוק מוגן היטב בתוך הרחם ועטוף במי השפיר....

  המשך

  שבוע 23, זהו השבוע האחרון בו אפשר לבצע סקירת מערכות שנייה - בדיקת אולטראסאונד שנעה בין סקירה בסיסית למקיפה, ומאתרת מומים מולדים או חריגות במבנה העובר.

  מתרגשת מההריון? מועדון סימילאק איתך בכל שלב!

  הרשמי ותהני מערכת הריון במחיר שווה ושלל תכנים מותאמים אישית

  הרשמי עכשיו

  להמשך קריאה קרא פחות
  אישה בהריון עם כלב נשען על הבטן שלה, בבית

  מה יקרה בשבוע הריון הבא?

  מערכת שיווי המשקל הממוקמת ליד האוזניים הפנימיות של התינוק סיימה להתפתח! התינוק מודע יותר למיקומם של איברי הגוף שלו, למיקומו בחלל ועוד. תודי שזה הולך ונהיה יותר ויותר מעניין.

  למעבר לשבוע הבא