ילד אוכל פסטה ברוטב עגבניות

השלמת תזונה לילדים בררנים באוכל, יכולה להיות טעימה בהחלט

אם הילד מגלה עניין מועט באוכל, משקה טעים ומזין יכול להיות השלמת התזונה שעלולה להיות חסרה לו

עלה

פרוסה עם קוטז  עם פרצוף של חתול

הכנתם ארוחה טעימה ומזינה, אתם מתיישבים לאכול עם כל המשפחה אבל הילד מנקר עם המזלג את האפונה, משחק קצת עם הפירה ומביט על הקציצה במבט עויין.

במידה ומדובר בדפוס קבוע, ייתכן שהילד הבררן חשוף לחסרים תזונתיים בגלל התפריט החלקי שהוא אוכל. חשוב להתייחס לעניין ברצינות ולבדוק כיונים שונים:

חוויית אכילה חיובית

נסו לפתח אצל הילד גישה נלהבת וסקרנית כלפי מאכלים. איך עושים את זה? הקפידו להציע לו מאכלים ביתיים טריים שנראים ומריחים טוב, בכמויות סבירות ובצורת הגשה נעימה. זיכרו לגוון את התפריט ולהקפיד שהמזונות שמגיעים לשולחן יהיו צבעוניים, טעימים ומושכים. אולי תוכלו לקשט את הצלחת, ליצור צורות מחתיכות של ירקות ועוד.

בדיקה רצינית

חשוב לציין שאם התפריט של ילדכם מוגבל או שהוא ממעט לאכול, אין להקל בכך ראש, אל תחליטו לבד שהבררנות וחוסר העניין של הילד באוכל, הם בעצם הפרעת אכילה. במקרה של חשש מומלץ לפנות לרופא לבדיקה ולהערכה מקצועית של המצב. רופא הילדים גם יוכל להציע לכם טיפול נוסף במקרה הצורך..

ילד וילדה שותים מילקשייק

השלמת תזונה

במידה והתזונה של הילד היא לא מגוונת ועשירה מספיק בשל בררנות באוכל, ייתכן וגופו מפתח חסרים תזונתיים שעלולים ליפגוע בהתפתחותו. במיקרה כזה ניתן לבחור בהשלמת תזונה לילדים - משקה פדיאשור בטעמי וניל או שוקו. פדיאשור קומפליט פותח מדעית להשלמת תזונה יומית של ילדים, ומספק את כל צרכיהם התזונתיים להתפתחות סדירה וגדילה תקינה. פדיאשור קומפליט מכיל את כל הוויטמינים, המינרלים, ורכיבי התזונה הנוספים להם הילד זקוק ויכול לשמש כתזונה משלימה עם הארוחות, או ביניהן. בכוס אחת של פדיאשור קומפליט יש כמות חלבונים הקיימת ב-2-3 כפות גבינה לבנה; את כמות הוויטמין C הקיימת בתפוז; את כמות הסידן הקיימת בגביע אחד של יוגורט; כמות הברזל הקיימת בארבע קציצות בקר ואת כמות הפחמימות הקיימת בשתי פרוסות לחם, או בלחמנייה.

מומלץ לשקול בעת הצורך, במקביל להקניית הרגלי תזונה נכונה לילדים, לשלב בתפריט היומי פדיאשור קומפליט המיועד להשלמת תזונה לילדים בגילאי שנה עד עשר שנים ומכיל שילוב מאוזן של כל אבות המזון, 28 ויטמינים ומינרלים, פרוביוטיקה וסיבים תזונתיים.

*פדיאשור קומפליט- לשימוש בהמלצה ובפיקוח של רופא או דיאטן-תזונאי.

מאמרים נוספים בקטגוריית התזונה הטובה: